Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen bir toplantı ile imamlar ve Kur’an kursu hocalarına anlatıldı.
Yayınlanma tarihi: 13 Nisan 2015, Pazartesi günü, saat: 09:01

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri toplantısında konuşan Kaymakam Ali Arslantaş, yaklaşan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlçe Müftülüğü’nün, birçok etkinlik hazırladığını, bu 10 günlük sürenin dopdolu  geçeceğini dile getirdi.

Kaymakam Arslantaş, her Müslüman’ın Peygamber Efendimizi daha iyi tanıması ve anlaması gerektiğine ve bu yıl ki Kutlu Doğum Haftası’nda Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku’nun anlatılacağına işaret etti.

Arslantaş, “Peygamberimizin hayatının, örnek kişiliğinin, düşünce dünyasının ve yüce dinimizin ahlak ve inanç anlayışının, Peygamberimiz ve birlikte yaşama hukukunun anlatılacağı Kutlu Doğum Haftası, Peygamber Efendimizi daha yakından tanımamıza vesile olacaktır.

Yüce Allah’ın yeryüzüne gönderdiği son elçi olan Sevgili Peygamberimiz, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi ve hakikatin sadık emanetçisiydi. Barış dini İslam, O’nun aracılığıyla insanlığa tebliğ edilmiştir” dedi.

İlçe Müftüsü Fikret Ekinci de yaptığı konuşmada, bu günden itibaren etkinliklere start verildiğini, ilk olarak kamu kurum ve kuruluşlarına davetiyelerinin dağıtılacağını, böylelikle Kutlu Doğum Haftası kutlamalarına start vermiş olacaklarını kaydetti.

Müftü Ekinci, haftanın adına yaraşır şekilde kutlanacağını da ifade ederek, “Hafta boyunca çeşitli konferanslar, okullar ve halk arası şiir ve kompozisyon yarışmaları, hatim, mevlidi şerif, Kur’an tilaveti, hastane ziyareti gibi birçok etkinliğimiz olacak” diye konuştu.

Etiketler: sorgun   kutlu   doğum   kaymakam   ali arslantaş   fikret ekinci   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki