Kutlu Doğum Gecesine Yoğun İlgi

AK Parti Sorgun İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Kutlu Doğum Gecesi’ yoğun ilgi gördü.
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 08:49

İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen geceye konuşmacı olarak Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmacı olarak katıldı.

Prof. Dr. Salih Karacabey, düzenlenen Kutlu Doğum Haftaları ve gecelerinin Peygamber Efendimizi daha yakından tanıma olanağı sağladığını, Resulullah’ı her yönüyle tanımanın ve tanıtmanın çok önemli olduğunu belirtti.

Karacabey “Resullullah’ı her yönüyle tanımak özellikle insana dönük yönüyle tanımak ve toplumumuza tanıtmak çok önemlidir. Ümit ediyorum bu yıl, Kutlu Doğum Haftasında Peygamberimiz insana dönük yönüyle toplumumuza yeterince anlatılabilir. İnşallah Peygamberimiz bu yönüyle toplumumuzun zihnine yer edinebilir. Bu konuyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’mızı tebrik ediyorum. Ülkemizin içinde ve dışında Kutlu Doğum programlarına katılan herkese ve Resullahı dinleyen, onu anlayan ve onu yaşayan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Gecenin sonunda Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, günün anısına Prof. Dr. Salih Karacabey’e çini tabak hediye etti.

Geceye Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Halil Şahbaz, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak ve davetliler katıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki