Çapanoğlu Büyük Camii İmam Hatibi Cemal Şahin’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu misafirlere gül takdim etti. Daha sonra açılış konuşması yapan İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl ki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde dinimiz de tevhit inancı ve vahdet anlayışına dikkat çekmek ve bu konuda bir bilinç oluşturmak maksadıyla programlar hazırlandığını söyledi.
 
Vali Vekili Yavuz Güner programda yaptığı konuşmada her yıl olduğu gibi bu yılda Kutlu Doğum Haftasının çeşitli etkinliklerle dolu dolu kutlandığını ifade ederek; "Yozgat Hami-yet Bürosu ve İl Müftülüğü’nün birlikte hazırlamış olduğu bu etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Bizler günlük hayatımızda Peygamber Efendimizi birbirimize anlatıyoruz, fakat bu konunun ilmini almış, ilmini görmüş insanların Peygamber Efendimizi bizlere anlatması ayrı bir güzellik. Bu manada Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz bizlere anlatacağı bilgilerle, Peygamber Efendimizi daha iyi anlamaya ve onun gibi yaşamamıza vesile olacağına inanıyorum” dedi.
 
Hamiyet Çocuklarının Peygamber Efendimiz konulu şiirlerini okumasından sonra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet-Gelin Birlik Olalım” konulu konferans verdi. Konferans sonrasında Vali Vekili Yavuz Güner, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.

Programda Hamiyet Çocuklarından oluşan ilahi korosu birbirinden güzel ilahileri seslendirdi. Programın son bölümünde ise Yozgat Hami-yet Bürosu tarafından açılan hızlı okuma kursuna katılan 10 Hami-yet Çocuğuna sertifikaları verildi.
 
Bozok Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Vekili Yavuz Güner, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, Hamiyet Anneleri ve Çocukları ile vatandaşlar katıldı.