Kutlu Doğum 'Aş'ına Yoğun İlgi

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ teması ile hazırladığı Kutlu Doğum Haftası geleneğinin etkinlikleri kapsamında İl Müftülüğü ve GİMAT A.Ş. ile birlikte Kutlu Doğum Aşı dağıtıldı.
Yayınlanma tarihi: 17 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 18:01

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl  ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ teması ile hazırladığı Kutlu Doğum Haftası geleneğinin etkinlikleri kapsamında İl Müftülüğü ve GİMAT A.Ş. ile birlikte Kutlu Doğum Aşı dağıtıldı.
 
Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerine Vatandaşlarımızın Katılımı Yoğun Oldu
Hz Muhammet (S.A.V) Efendimizin dünyayı şereflendirdikleri mübarek günlerin içinde oluğumuzu vurgulayan  İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, " Kutlu doğum haftası etkinliklerimiz Yozgat ilinde yoğun bir şekilde devam etmekte. Gerçekten halkımızın, Yozgatlıların Resulullah (S.A.V) Efendimize olan sevgisi, saygısı, muhabbeti her alanda her zaman olduğu gibi kutlu doğum haftası etkinliklerinde de yoğun bir şekilde kendini göstermektedir. Bugün burada Cumhuriyet Meydanında Gimat ile Müftülüğümüz birlikte organize ettiğimiz bir kutlu doğum aşı verilmektedir. Gerçekten Gimat’a da çok teşekkür ediyorum. Hem vasıf olarak hem de lezzet olarak bize yakışan, Yozgat’a yakışan çok güzel bir sunumdur, ikramdır. Ben Yozgat’ımızda özellikle bu yemekleri veren iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Nezakete, çömerliğe dikkat çekmek istiyorum. Vatandaşımız da bu yemeğe Resulullah (S.A.V) Efendimize salatı-ı selam ederek kabul etmekte. Ben inanıyorum ki bu şehrimiz için bir bereket olacaktır.
 
Ömrüm Yettiği Sürece Bu Hayırlı İşi Devam Ettireceğiz
GİMAT A.Ş.  sahibi Zafer Özışık ise yaptığı konuşmada böylesine önemli bir haftada, önemli bir etkinlikte bulunmayı; tarif edebilmek,  ne hissettiğini söylemek için kelimeler yetersiz kaldığını ifade ederek "Hayatımın en mutlu anı. Peygamber Efendimizin şerefine nail olup onu kutlu doğum haftasında insanlara yemek sunmak, bizim için çok önemli. Bunu kelimelerle anlatamıyorum. Cenabı-ı Allah herkese nasip etsin. Rabbim ömür verdiği sürece bu güzel geleneği devam ettireceğiz. Bu Yozgat için güzel bir tablo. Yozgat’ta birliktelik olsun, Yozgat’ta birliktelik olunca güzel şeyler yapılacağına inanıyoruz" dedi.

Daha sonra İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu'nun yaptığa dualara hep birlikte amin diyen vatandaşlarımıza Vali Abdulkadir Yazıcı tarafından Kutlu Doğum Aşı dağıtıldı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Can Aksoy, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler: kutlu   doğum   gimat   yemek   hayır   müftülük    
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki