Küsmek Yok, Yola Devam

Aday adayı olmama benden çok sevinen, milletvekili olmamı benden çok arzulayan sevgili dostlar, sizi üzdüğümün farkındayım. Tebrik etmek için sabırsızlanan ellerinizin telefonun tuşlarına niye gitmediğini biliyorum. Ama asla üzülmeyiniz.
Yayınlanma tarihi: 08 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 21:10

Aday adayı olmama benden çok sevinen, milletvekili olmamı benden çok arzulayan sevgili dostlar, sizi üzdüğümün farkındayım. Tebrik etmek için sabırsızlanan ellerinizin telefonun tuşlarına niye gitmediğini biliyorum. Ama asla üzülmeyiniz. Zannetmeyiniz ki ivazsız ve garazsız samimî dualarınız boşa gitmiştir. O içten temenni ve dualarınız sizin sevap hanenize yazıldığı gibi benim akıbetimin hayır olması için yol gösteren birer işaret fişeğidir. Aksini düşünmek, Cenab-ı Hakk’ın dualara icabet edeceği hakikatine aykırı olur ki hiçbir mü’min asla bu kanaate sahip olamaz. “Belki sizin çok istediğiniz, sevdiğiniz şey sizin için şer; kerih gördüğünüz, istemediğiniz şey sizin için hayırdır.” buyuruyor Rabbimiz. “El-hayr, fî mâ ihtarehullah.” Hayır, Allah’ın dilediğindedir.

Bilirsiniz ki bizim derdimiz ceylan derisi koltuklara yaslanmak değil, ceylan gözlü Anadolu insanının yaslı ve gözü yaşlı olmasına rıza göstermemektir. Aslan yatağını çakallara, ezan sesini tam-tam ulumalarına terk etmemek; abdestli ayakları çapulcu çizmesine çiğnetmemektir. Cennet vatanın viraneye çevrilip baykuşların tünemesine izin vermemektir bütün gayemiz. Ateş çemberi ile çevrili vatanımızın dört bir yanına bakıp ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Vatan yahut Silistre yazarı, İslam’a ve O’nun Şanlı Peygamberine hakaret ve iftira eden Renan’a cevap sadedinde Renan Müdafaanamesini yazan vatan şairimiz Namık Kemal’in dediği gibi:

“Bais-i şekva bize hüzn-i umumidir Kemal,
Kendi derdi gönlümün billah gelmez yâdına.” 
veya Tahtalan Gazi Giray Han gibi deriz ki:
“Râyete meylederiz kâkül-ü hoş-bû yerine
Tuğa bel bağlamışız kâmet-i dil-cû yerine.”

Bizim meselemiz şahıslara bağlı veya hiçbir şahısla kaim değildir. “Ağaca dayanma kurur, insana dayanma ölür. Dayanacaksan Hakk’a dayan. Hak bakidir.” denilmiştir. Bu sebeple Asım’ın Nesli olarak gördüğümüz, Akif’in iman ve heyecanını; üstad Necip Fazıl’ın ideolocyasını taşıdığına inandığımız kadroların yanında koşmaya devam edeceğiz. Filan adayın profilini, falan partilinin torpilini, şu bakan veya bu başkanın yamuğunu görsek de ana eksende kayma olmadıkça biriz, beraberiz, omuz omuza mücadelede yine varız, yine varız.

Üç dönem kuralını hazmedemediği için patlak lastik gibi yalpalayıp bir o yana bir bu yana toslayan, bülend âvâz ile ortalığı velveleye verenlere inat “hiç dönem” kuralına tabi bendeniz, var gücümle AK Parti fikriyatını desteklemeye devam edeceğim. İnşallah 2023 ve daha ilerisi hedeflere şaşmadan, sapmadan, bıkmadan, usanmadan, yılgınlık ve yorgunluk göstermeden ilerleyeceğiz.

Bu vesile ile aday olanlara derim ki: Zannetmeyiniz ki bulunmaz Hint kumaşısınız. Dişinizle, tırnağınızla kazıyarak, bileğinizin hakkıyla geldiniz. En kıymetlilerimiz ve en hayırlılarımız sizlersiniz. Böyle düşünürseniz aldanırsınız. Bir şeyler vesile oldu, böyle tecelli etti. Şükrediniz ve nasıl bir yükün altına girdiğinizi hesap ediniz. Vebalden kaçınınız.

Aday olamayanlara gelince: “Benim kıymetimi bilemediler, yanlış yaptılar. Şöyle olsaydı, böyle yapsaydım daha iyi olurdu.” gibi vesveselere kapılmayınız. Cennetlikler listesi açıklandı da dışarda kalmış değilsiniz. 6 bin küsür aday 550 ye düşecekti. Eleğin altına siz geçtiniz. Nasıl bir eleme olacağını biliyordunuz. O halde uzanamadığınız üzüme koruk, erişemediğiniz ciğere murdar demeyiniz. Hele hele,

“Baş eğmeziz edâniye dünya-yı dûn içün,
Allah’adır tevekkülümüz, itimadımız.”
diyerek bir yarışa girdiyseniz ne gam? Başınız dik, alnınız açık yürümeye devam edin. Ama içinizden birileri kavuk sallayıp el – etek öpüp de eli boşa çıktıysa işte onlara acırım.

Aday olanları da olamayanları da tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Aday adaylığı sürecinde maddi – manevi beni destekleyen, gayret eden, dua eden herkese şükranlarımı sunuyorum. Gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah bu sütunlarda fırsat buldukça yazmaya devam edeceğim. Bir sonraki yazıda buluşmak dileğiyle. Allaha emanet olunuz.

Etiketler: zühtü acun   küsmek   yok   yola   devam  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki