Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günüde çalışanlarını unutmadı. 

Sabah mesaiye geldiklerinde masalarında kutlama kartı ve hediyelerini gören bayan çalışanlar, sürpriz karşısında mutluluklarını dile getirirken, böyle bir jestin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdiler. 

Öğleden sonra bayan çalışanları odasında ağırlayan Kurca; pasta kesimi sonrası yaptığı açıklamada; "Peygamber Efendimiz 'Cennet anaların ayağı altındadır' diyerek, diri diri toprağa gömülen kız çocuklarını omuzlarında taşıyıp Mekke sokaklarında gezerek kadınlarımızın değerini yeniden tesis etmiştir.Simgesel olarak kutladığımız 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü bir gün değil, aslında her gün kutlamalıyız. Kadının eğitilmesi, toplumun eğitilmesi sözü ise kadının gücünü ortaya koyan sözler arasındadır. Bütün statülerinden önce kadın, annedir. Çocuk doğurur, yetiştirir, eğitir… Bu yönleriyle de toplumun temelidir kadın. Sizler bizim için değerlisiniz. Öncelikle bayan çalışanlarımız ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum" dedi.