ABC 7 kanalının elde ettiği raporlara göre okuldan eve yürüyen 13 yaşındaki Jeffrey Bellinger, normal yol yerine demiryolu raylarından yürümeyi tercih etti. Demiryolu boyunca kulaklıkla müzik dinleyen genç, korna sesini duymadığı için yük treninin altında kaldı. ABC raporlarlarında ayrıca bölge polisinin yaptığı olay yeri inceleme sonuçlarında gencin kulağında kulaklık olduğu ve trenin gelişini ve uyarılarını duymadığı belirtildi.

1427059288_img20150322231605.jpg

Yaşanan olayın ardından Hannover lisesi müdürü yaptığı açıklamada: "Demiryolu boyunca yürüyen öğrenciler konusunda sürekli şikayet alıyoruz ve aldığımız bu şikayetleri hem öğrencilere hemde ailelerine bunun yanlış ve tehlikeli olduğunu söyledik. Bu kazanın yaşanması bizleride derinden etkilemiştir" dedi.

Aslında bizlerinde bu tür kazalardan ders çıkarmamız gerekiyor. Pek çok kez çocukların veya yetişkinlerin hatta sürücülerin iki kulağında kulaklıkla sokaklarda araç kullandığını veya yürüdüğünü çevrelerinde olup bitenlere duyarsız kaldığını görüyoruz. Aman siz siz olun sokaklarda kulağınızda yüksek sesle müzik dinleyerek hayatınızı tehlikeye atmayın!

Kulaklıkla müzik dinleyen gence tren çarptı!