Kuduza karşı önlem

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kuduza karşı başlattığı kampanya kapsamında il genelinde 6 bin kedi ve köpeğe kuduz aşısı uyguladı.
Yayınlanma tarihi: 24 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 11:04

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kuduza karşı başlattığı kampanya kapsamında il genelinde 6 bin kedi ve köpeğe kuduz aşısı uyguladı.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, 2015 yılı hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında il genelinde 'Kuduz Aşılama Kampanyası' yapıldığını hatırlattı. Özdemir, Yozgat il genelinde toplam 6 bin köpek ve kediye kuduz aşısı yapıldığını belirterek, ''Aşısız kedi ve köpek kalmaması için vatandaşlarımızda ekiplerimize yardımcı olmuşlardır. İnsan ve hayvan sağlığını tehdit eden bu hastalığa karşı başlatılmış olan kampanya başarılı sonuç alınmıştır'' dedi.

İl genelindeki sahipli/sahipsiz tüm kedi ve köpeklerin aşılanması için gerekli özenin gösterildiğini kaydeden Özdemir, köylerinde bulunan çoban köpeklerinin ve evlerde beslenilen kedilerin mutlaka aşılarının düzenli olarak yapılması gerektiğini, aksi takdirde kuduz ile birlikte diğer bulaşıcı hastalıkların da sahiplerine bulaşabileceğini sözlerine ekledi. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: kuduz   hayvan   aşılama  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki