2016-2017 eğitim öğretim yılında Bozok Üniversitesi, Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nda eğitimlerini sürdüren öğrenciler için yıl sonu müsameresi ve mezuniyet töreni düzenlendi.

Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse, Prof. Dr. Şenol Akın ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Uygulama Kreşi ve Anaokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selda Yüzer Alsaç, açılış konuşmasında çağdaş, özgün ve yaratıcı fikirler üretebilen, sanat kültür ve bilime önem veren ilerici, girişimci, kendine ve çevresine saygılı, mutlu ve pozitif çocuklar yetiştiren bir eğitim felsefesi benimsediklerinin altını çizdi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Uygulama Kreşi ve Anaokulundan iki beklentisi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Öncelikle ilk beklentim çocukların karakter gelişimine daha bu yaşlarda katkıda bulunmak bir diğeri ise iyi bir eğitim almalarını sağlamak. Çocukların iyi eğitildiklerinde ve iyi bir eğitim aldıklarında geleceğimizin ne kadar güvende olduğunu hep birlikte tanıklık edeceğiz” dedi.

Rektör Karacabey konuşmasının sonunda: “Bu günü ve çocuklarımızın geleceğinde karşılayacağımız her günün sizlere huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ediyor, yaşamlarının ilerleyen bölümlerinde bu yavrularımıza üstün başarılar sağlıklı ve huzurlu yıllar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından miniklerin birbirinden renkli gösterileri izleyenleri büyüledi. Çeşitli dans ve koro halinde söyledikleri şarkılar ile minikler izleyenlerden büyük alkış aldı.

Toplam 40 öğrencinin eğitim gördüğü Uygulama Kreşi ve Anaokulunda 11 minik öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. Minikler diplomalarını Rektör Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse ve Prof. Dr. Şenol Akın’dan alarak keplerini havaya fırlattı.

Mezuniyet coşkusunun ardından Üniversite Müzik Sanat Topluluğu tarafından çocuk şarkıları seslendirildi.