"İyi alışkanlıklar, çocukluk döneminde başlar" sloganıyla yola çıkan Sorgun Çağlayan Kreş Ve Gündüz Bakım Evi minik öğrencileri, öğretmenleri gözetiminde diş hekimi korkularını yenmek için Sorgun Ağız Ve Diş Sağlıgı Merkezine ziyarette bulundular. 

Diş Hekimi Dr.Ayşe Gök'ün karşıladığı kreşli minik öğrenciler, Diş Hekimi Dr.Gök’ün diş muayenehanesinde ve diş tedavisinde kullanılan araç ve gereçleri yakından inceleme fırsatı buldular. Diş hekimi koltuğuna oturarak korkularını atmaya çalışan miniklere Diş Hekimi Dr.Ayşe Gök, çeşitli bilgiler vererek korkularını yenmelerine yardımcı oldu.

Öncelikle diş doktorundan korkulmaması gerektiğini anlatan Diş Hekimi Gök, dişlerin nasıl çürüdüğünü ve neler yapılması gerektiğini anlatarak diş sağlığı için düzenli kontrollerin yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca diş fırçalamanın çok önemli olduğunu, dişlerdeki mikropların fırçalanarak yok olduğunu söyleyen Dr. Ayşe Gök, "Dişlerimizi günde en az iki kez fırçalayacağız. Bunu yapmazsak dişlerimiz çürür. Çürüyen diş çekilir sonra da takma diş kullanmak zorunda kalırız. O da hiç iyi bir şey değildir´ dedi

Çağlayan kreş miniklerine daha sağlık dişlere sahip olabilmeleri için nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatan Dr.Gök ziyarete gelen tüm öğrencileri ağız ve diş muayenesi yaparak kreş miniklerine diş macunu ve diş fırçası hediye etti.