KPSS'ye hazırlık kursu açıldı

Akdağmadeni Halk Eğitim Merkezince açılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kursuna öğrencilerin ilgisi büyük oldu.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 10:35

Akdağmadeni Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan öğrenciler için kurs açtı.

Akdağmadeni Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ayhan Karabulut, KPSS’ye girecek öğrenciler için açtıkları kursa 50 kişinin başvurduğunu ifade ederek, 280 saat sürecek kursun Haziran ayı sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Halk Eğitim bünyesinde ilk defa Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri alanlarında kurs açtıklarını belirten Karabulut, “ Bu yıl ilk defa açtığımız kursta, sınava girecek öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Önümüzdeki yıllarda da kursumuzun sürekliliğini sağlamak için çalışmalarımıza şimdiden başladık. Dershanelerin özelleştirilmesi ile beraber HEM bünyesinde açılan YGS, LYS ve KPSS kurslarına kayıt yaptırmak isteyenlerin başvurularını şimdiden alıyoruz. Kursiyerlerimize 9 saat Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimlerinden 11 saatlik kursla haftada 20 saat eğitim veriyoruz” dedi.

Öğrencilerden Gözde Şeyma Küçükakça, Halk Eğitim Merkezinde açılan kurs sayesinde sınava hazırlanma imkanı bulduğunu ifade ederek, “Uzman öğretmenlerimiz sayesinde sınava hazırlık sürecimiz ve motivasyonumuz bir hayli yüksek. Açılan kurs sayesinde gelecek planlarımıza katkı sağlayan Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kursiyer Şerife Bolat ise, daha önceden de bu sınava hazırlandığını, İlk defa Akdağmadeni’nde böyle bir düzenli kursun açıldığını belirtti.(doğangüneş)

Etiketler: kpss   kurs   akdağmadeni  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki