Yerköy ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen, “Eğitime Yüzde Yüz Destek” ve “Bir Tuğla da Sen Koy” projeleri kapsamında Hayırsever İşadamı Gencay Koyunbaşloğlu tarafından yaptırılan  ve Babaannesinin adının verildiği  14 derslikli Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi açılışı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı’nın katılımı ile gerçekleşti.

Törene Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök ve diğer davetliler katıldı.

Hayırsever İşadamı Gencay Koyunbaşloğlu, kendisine destek veren başta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı olmak üzere herkese teşekkür ettiği konuşmada,"Rahmetli babaannem adına bir eser bırakmak benim çocukluk hayalimdi. Tabi ki insan oğlu sadece hayallerle yaşayamaz. Hayalleri olmadan da doğruya ve güzele insan oğlunun ulaşamayacağına inanıyorum. Allahın ilk emridir oku. Bizde bu yola baş koyduk. 2013 yılında okulumuzun temelini attık. Bugün ise yüce rabbimin izniyle okumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz" dedi.

Koyunbaşoğlu Ailesi’ne Teşekkür Ediyorum

Vali Abdulkadir Yazıcı ise yaptığı konuşmada Koyunbaşoğlu Ailesi’ne böyle bir hayırlı hizmeti gerçekleştirdiklerinden dolayı teşekkür ederek,"Bugün güzel bir okulumuzun açılışı için buradayız. Koyunbaşoğlu Ailesi bundan iki yıl önce böyle güzel bir okulun yapılmasına yardımcı olmak istediler. Bizlerde kendilerine yardımcı olduk ve bu güzel eser ortaya çıktı. Öncelikle bu güzel esere verdikleri emekten dolayı Koyunbaşoğlu Ailesine ve yine iç dizaynını hazırlayan okul yönetimine teşekkür ediyorum. Sayın Adalet Bakanım Yozgat’ta ilçe ve köylerimiz dahil olmak üzere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah hükümet konağı ve Emniyet Müdürlüğü ile okul ve diğer yatırımlarla çok daha güzel noktalara geleceğimizi düşünüyorum. Bu eserin başta sizler olmak üzere öğrencilerimize memleketimize hayırlar ve uğurlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ eğitimin önemine dikkat çektiği konuşmada “Bugün bu soğuk havada Yerköy’ümüzde hayırlı bir hizmetin sonucuna hep beraber tanıklık ediyoruz. Okulumuzun  resmi açılışını birlikte yapıyoruz. Ben bu vesileyle Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisemizin yapımında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Özelikle Gencay Koyunbaşoğlu’na yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuştu.

Protokol konuşmalarından sonra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Abdulkadir Yazıcı ve beraberindekiler kurdeleyi keserek okulun açılışını yaptı. Açılış sonrasında okulu gezen Bakan Bozdağ ve Vali Yazıcı bir sınıfa girerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.