Köylü Pazarı Kapalı Pazar Yerinde

Yozgat Belediyesinin taşıma kararı alması sonrası 'köylü pazarı' yeni kapalı pazarı yerinde açılıyor
Yayınlanma tarihi: 03 Mayıs 2017, Çarşamba günü, saat: 07:46

Köyden getirdikleri organik ürünleri her Salı günü hal girişine kurulan köylü pazarında satışa sunan üreticiler, artık ürünlerini Yozgat Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’ndeki tezgahlarda satışlarını yapıyorlar.

Köylülerin şehir merkezine getirdikleri ürünleri daha sağlıklı ortamda satmaları için köylü pazarını, kapalı pazar yerine taşıdıklarını söyleyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan,”Yozgat’ta Salı günleri köylülerimiz, şehir merkezine gelerek köylerinde ürettikleri süt, peynir, yoğurt, yumurta ve yağ gibi ürünleri gelişi güzel, sağlıksız ortamlarda satışa sunuyorlardı. Buna bir son vermek istedik. 

Bu sene güzel bir kapalı pazar yeri yaptık ve bugün itibariyle köylülerimizi kapalı pazar yerine taşıdık. Bundan sonra köylülerimiz ürettikleri ürünleri, kapalı pazar yerimizde Yozgatlılarla buluşturacak. Hem köylülerimiz için hem de vatandaşlarımız için güzel, nezih, sağlıklı bir ortamda satış yapma ve alışveriş yapma imkanı olacak” dedi. 

Dilek Babacan isimli satıcı ise Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı pazar yerine taşınmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yozgat’a Saraykent’ten geliyorum. Köyümüzde ürettiğimiz ürünleri Yozgat’ın hizmetine sunuyoruz. Her hafta hal girişinde tezgah açardık, şimdi bizi kapalı pazara yerleştirdiler. Buradan gayet memnunuz, işlerimiz de iyi gidiyor. Burayı yapanlardan Allah razı olsun” görüşlerine yer verdi. 

ARSLAN ARAYI BULDU 
Öte yandan kapalı Pazar yerinde tezgah açan köylüler ile sebzeciler arasında yaşanılan tartışmalar Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın devreye girmesi ile tatlıya bağlandı. 

Köylülerin yetiştirdikleri ürünleri burada satmalarının doğru olmayacağını dile getiren sebzeci esnafı, gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi. 

Belediye Başkanı Arslan, köylülerin kendi üretimleri dışında herhangi bir ürün satmayacaklarını kaydetti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki