Köylere meslek lisesi tanıtımı

Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ortaokul öğrencilerine yönelik başlattığı tanıtım programına köylerde de sürdürüyor.
Yayınlanma tarihi: 20 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 09:25

Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ortaokul öğrencilerine yönelik başlattığı tanıtım programına köylerde de sürdürüyor. Okul tarafından hazırlanan proje kapsamında bölüm öğretmenleri, köyleri gezerek vatandaşları bilgilendiriyor.

Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi köydeki kız öğrencilerinin okullaşması ve meslek edinmelerine yönelik tanıtım programı düzenledi. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Elif Tumgan, Yozgat’ta kızların okullaşması amacıyla önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, kendilerinin de kızların meslek edinmelerine imkan sunduklarını ifade etti. Yozgat merkezdeki öğrencilere, okullarının tanıtımı yaptıklarını vurgulayan Tumgan, geniş kitleye açılmayı planladıklarını ve bu çerçevede köylerde tanıtım programları düzenlediklerini belirtti. Hedeflerinin merkezde ve köydeki kızlara eşit imkan sunmak olduğunu dile getiren Tumgan, okullarının ihtiyaçlara göre öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.
 
Tumgan, Yozgat’ta 2009 yılında hizmet vermeye başlayan okulun eksikliklerinin kısa süre içerisinde giderildiğini ifade etti. Okulda eğitim gören öğrencilerin aile ortamında yetiştirildiğine değinen Tumgan, eğitim kadar sosyal ve kültürel etkinliklere de ağırlık verdiklerini de kaydetti.

İNTERAKTİF DONANIMLI ATÖLYE 
Tumgan “Оkulumuz yiуecek ve içеcеk alanında da eğitim veriyor. Buradan mеzun olan öğrеnсilеrimizе aşçılık sertifikаsı verilmektedir. Bu sebeple mеzun оlan öğrеncіlеrіmіz özеlliklе turіzm sеktöründе daha rahat іş bulmа imkаnınа ѕahip оlmaktadır. Öğrеncilеrimizin eğitim gördüğü аtölyeden Türkiye’de yalnızca 6 оkuldа bulunmaktadır. İntеraktif donаnımı bulunan аtölеyimizdе diğеr 5 okuldаn her hangi biriyle bağlantı kurulup telekоnferаns yöntemiyle karşılıklı yemek yаpmа іmkanına ѕahіbiz. Yiyecek içecek alanı dışında okulumuzda Gıda Teknolojisi Alanı, Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı, Çocuk Gelişimi Alanı bulunmaktadır. Biz özellikle Gıda Teknolojisi alanını çok önemsiyoruz. Çünkü bu alandan mezun olan öğrencileri alacak 110 tane yüksek okul bulunmaktadır. Buradan mezun olan öğrencilerimiz sınavsız geçiş hakkıyla bir yüksek okulda okuma imkanına kavuşmaktadırlar” dedi.

Etiketler: zübeyde hanım   meslek   teknik   anadolu   lise  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki