Köylere Hizmet Götürme Birliği çöp toplayacak

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, ilçeye bağlı 41 köyün çöplerinin Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından toplanacağını açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 23 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 00:36

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, ilçeye bağlı 41 köyün çöplerinin Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından toplanacağını açıkladı. 

Kaymakam Arslantaş, içme sularının tahsilatını kendilerine devreden 41 köyün çöplerinin haftada bir gün Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından toplanacağını söyledi. 

Çöp toplama işinin iki araç ve 6 elemanla yapılacağını belirten Arslantaş, “Köy muhtarlarımız, köylerinde biriken çöpleri atacak yer bulamadıklarını, bu durumun köy içerisinde kötü kokular ve mikrop yaydığı gerekçesiyle bize başvurdular. Bizde Birlik olarak bu çöpleri biz toplamaya karar verdik. Bunun için 6 eleman alacağız. Kredi kullanarak iki de araç alacağız. İçme suyu ücreti tahsilatını bizlere bırakan köylerimize haftada bir gün araç çıkaracağız. Bu araçlar her hafta aynı gün aynı köylere ulaşacak ve çöpleri toplayacak. Bunun için köy muhtarlarımıza zimmetli olarak gerekli sayıda çöp konteynırı vereceğiz. Bunlar köyün belirli yerlerine konulacak. Konteynırlar metal ve büyük olacak. Böylelikle köylerimiz daha temiz bir hale gelecek.” şeklinde konuştu. 
Sorgun Postası 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki