Boğazlıyan İlçesine bağlı köylerde sokaklar bir yandan parke taşı ile donatılırken, diğer yandan da içme suyu ve köy yollarında yoğun bir çalışma başlatıldı. 

Köylerde çalışmaları yerinde denetleyen Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, çalışmalar hakkında bilgi alıp, vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi. İl Genel Meclis Üyeleri Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar'ın da katıldığı programda ortak hedefin köylerdeki kaliteyi artırmak olduğu vurgulandı. Yol yapım çalışmasına destek veren Kaymakam Sinanoğlu ilk kilit parke taşını yola döşedi.

Kırsal alanlarda yaşayan insanların da en iyi hizmeti hak ettiğini ifade eden Sinanoğlu, "Amacımız köylerimizde de daha temiz daha güzel yollar yapmaktır. Bunun için Köylere Hizmet Götürme Birliği işbirliğiyle elimizden geleni yapıyoruz. İnsanın yaşayabileceği meskenleri, mekanları, köyleri oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

Kilit parke projesinin gelişimine değinen Sinanoğlu, "Artık köylerimiz daha da güzel olacak. Bahar ayı ile birlikte çalışmalara başlanıldı. Köylerdeki sorunları bir an önce çözüme kavuşturup, en iyi noktaya getireceğiz" diye konuştu.

İl Genel Meclis Üyeleri Bayram Eroğlu, Ahmet Afşar ise, köylerde sosyal kalkınmaya yönelik güzel hizmetlerin yapıldığını vurguladı.

Her köyün belli oranda hizmetlerden faydalanıldığını ifade eden İl Genel Meclis Üyesi Bayram Eroğlu, "İnşallah 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da hizmetlerimizi artırarak, imkanları objektif şekilde kullanıp, köylümüze en iyi hizmeti götürmek hedeflerimizden birisi, bunu da gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi. 

İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Afşar da program kapsamında köylerde çalışmaların başlatıldığını söyledi. Bugün burada Yapalak köyünde kilit parke yol yapım çalışmasının başladığını anlatan Afşar, "Köylerimizde ihtiyacın karşılanmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor. Hedefimiz köylerdeki sorunları bir an önce çözüme kavuşturmaktır. Köylerin sadece kilitli parke sorununun çözülmediğini bunun yanısıra içme suyu, kanalizasyon ve sosyal alan gibi sorunlarının da çözümü için koordineli bir biçimde çalışmalar artarak sürüyor" ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Sinanoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Eroğlu ve Afşar, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.