Her fırsatta ilçe, belde ve köy ziyaretleri yaparak vatandaşlarla iç içe olan Vali Yurtnaç, bu hafta Cuma ziyaretini Çakmak köyüne yaparak vatandaşların ve köyün sıkıntılarını dinledi.
 
Sırasıyla Çakmak İlk ve Ortaokulu, Kuran Kursu ve sağlık ocağını ziyaret ederek incelemede bulunan Vali Yurtnaç, Cuma Namazı sonrası köy halkı ile bir araya geldi.
 
Havaların ısınması ile birlikte yatırım, bakım ve onarım çalışmalarının başladığını belirten Vali Yurtnaç, “Çakmak köyü gerçekten bakımlı, güzel ve sevimli bir köy. Ana yola yakın, düz bir arazisi var. Havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalara başladık. İnşallah 2019 yılı sonuna kadar tüm köylerimizin parke taş döşeme işlemi bitmiş olacak. Köylerimizin çöpleri toplanıyor artık. Baktığımız zaman köylerimiz tertemiz, sokaklarda, caddelerde çöp göremiyoruz. İnşallah köylerimizin altyapı sorunlarını da en kısa zamanda çözeceğiz” dedi.
 
Köy yollarının asfaltla buluşacağını ifade eden Vali Yurtnaç, “Geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresi bünyesine kurduğumuz 240 tonluk asfalt plenti faaliyete geçti. Geçen sezon kendimiz ürettiğimiz asfalt ile Doğankent-Karayakup arasında bulunan 16 kilometrelik yolumuzu sıcak asfaltla buluşturduk. Bu sene yine beldeyken köy statüsüne düşmüş, trafik yoğunluğu olan ve nüfusu fazla olan köylerimizden başlamayarak gurup yollarını sıcak asfaltla buluşturacağız. Bu sene merkez, ilçe, belde ve köylerimiz için yoğun bir çalışma temposu bizleri bekliyor. Devletimizin, hükümetimizin, Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ ve milletvekillerimizin desteği, çalışma arkadaşlarımızın da gayreti ile inşallah Yozgat bütün olarak ilçe, belde ve köyleri ile beraber orta vadede daha güzel, daha yaşanabilir bir şehir olacak. Bir taraftan yapılan yatırımlarla, bir taraftan hızlı treni, havaalanı ile diğer taraftan termal zenginlikleri ve yeni kurulacak olan OSB ile Yozgat büyüyecek, gelişecek ve hem ilimiz hem de ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacak” diye konuştu.
 
Vali Yurtnaç ve beraberindekiler Çakmak köyü ziyaretinin ardından Boğazlıyan’a geçerek Gazipaşa Ortaokulunda incelemede bulundu.