İlk önce Cihanpaşa köyüne ziyaret eden Vali Yurtnaç, burada köyün ve vatandaşların sıkıntısını dinledi. Köy içerisinde ve ara sokaklarda incelemede bulunan Vali Yurtnaç daha sonra köy yakınlarında bulunan özel bir firmaya ait taş ocağında incelemede bulundu.
 
Cihanpaşa köyünün ardından Büyüknefes köyünü ziyaret eden Vali Yurtnaç, Tavium Antik Kent alanında incelemede bulundu.
 
Yozgat’ın geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirten Vali Yurtnaç, “Yozgat’ın her bir köşesinden bir tarih yatıyor. Bu tarihin bir tanesi de Büyüknefes köyünde bulunan Tavium Antik Kent. Bu bölge önemli bir yerleşim yeri olmasına rağmen kapsamlı bir kazı çalışması yapılmamış. Sadece yüzey araştırmaları ile bölgede bir çalışma yapılmış” dedi.
 
Yozgat’ta ki tarihi gün yüzüne çıkarmak için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Vali Yurtnaç, “Yozgat’ın çeşitli bölgelerinde arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyor. Bozok üniversitesi Arkeoloji Bölümü ile bu tür çalışmalara hız vereceğiz. Yozgat’ın bu tür değerlerini gün yüzüne çıkarıp turizme kazandıracağız” diye konuştu.
 
Vali Yurtnaç’a ziyaretlerinde, İl Jandarma Alay Komutanı Bilgihan Yeşilyurt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık ve il genel meclis üyeleri eşlik etti.