Vali Kemal Yurtnaç’ın ilçe ve köyler yatırım izleme ve değerlendirme toplantılarında sıklıkla dile getirdiği köy yollarının sıcak asfaltla kaplanmasıyla alakalı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
 
240 TONLUK ASFALT PLENTİ KURULUYOR
Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi’ne ait, Çalatlı mevkiinde bulunan ve saatte 80 ton asfalt üreten tesise ek olarak, saatte 240 ton BSK asfalt üretimi yapan tesis kuruluyor.
 
Tesisin kurulduğu alanda incelemede bulunan Vali Yurtnaç, 2017 yılında Yozgat’ta bir ilki gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu güne kadar köy yollarımız genellikle zift üzeri mıcır serilerek yapılmış. Bu yolların üzerinden de bir kış geçtikten sonra bozuluyor ve kullanılmaz hale geliyor. Biz Yozgat genelinde köylerimizin yollarını sıcak asfalt yapmak için girişimlere başladık. İl özel idaremize ait saatte 80 ton sıcak asfalt üretimi yapan tesisimize ek olarak saatte 240 ton sıcak asfalt üreten bir tesis daha kuruyoruz. Kurulum aşaması bitmek üzere” dedi.
 
NİSAN AYINDA ÜRETİM BAŞLAYACAK
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık’tan asfalt plenti hakkında bilgi alan Vali Yurtnaç, “Asfalt plentimiz inşallah Nisan ayında faaliyete geçmiş olacak. Havaların ısınmasıyla birlikte nüfusu çok, araç trafiği yoğun olan köylerimizden başlayarak tüm köylerimizin yolunu sıcak asfaltla buluşturacağız. Bu sayede köylerimize ulaşım kolay ve rahat bir şekilde sağlanacak” diye konuştu.