KOSGEB Sorgun Temsilciliği tarafından düzenlenen geniş kapsamlı bilgilendirme toplantısına Sorgunlu girişimciler yoğun ilgi gösterdi.

KOSGEB Yozgat Müdürü Mustafa Işık ve KOBİ Uzmanı Mücahit Alper Karcı’nın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, girişimci adaylarına KOSGEB’in işletme kurma sürecindeki destekleri anlatıldı.

Karcı, iş yeri kuracak kişilerin uygulamalı eğitime katılarak belge almaları gerektiğini ifade etti. Başvuru koşulları hakkında bilgi veren Karcı, “Eğitime katılıp sertifika alındıktan sonra yeni iş yeri kuracak kişiler Yeni Girişimci Desteği için talepte bulunabilirler. Geçtiğimiz günlerde mevzuatta değişiklik yapıldı, bu değişiklik girişimcilerin işini daha da kolaylaştırarak desteğini alan girişimcinin 2 ay içerisinde işini kurması gerekiyor. KOSGEB’e kayıt olup sertifikasını alan girişimciler iş planları ile bize müracaat ettikleri takdirde destek kapsamında iş planlarının gerektirdiği tüm imkânlardan yararlanabilecekler” dedi.

Yapılan son değişikliklerde destek oranı erkeklerde yüzde 70, kadın, engelli, gazi aynı zamanda birinci derecede şehit yakını girişimcilerde ilimizde yüzde 90’a çıkarıldığını dile getiren Karcı tüm girişimcileri girişimci eğitimine katılıp KOSGEB yeni girişimci desteğine başvurmaya davet etti.

Toplantı sonrasında KOSGEB Sorgun temsilcisi Yusuf Yılgın tarafından yapılan açıklama da 27-30 Haziran tarihleri arasında genç ve kadın girişimcilere yönelik 30 kişilik bir uygulamalı girişimcilik eğitimi verileceği belirtildi.