AK Parti Yozgat 6. Olağan İl Kongresi ile iş başına gelen Celal Köse başkanlığındaki il yönetimi, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan'ın da katılımıyla Nohutlu Tepesi Belediye Sosyal Tesislerinde toplantı düzenlendi.

Konuşmasına Zeytin Dalı Operasyonu adı altında düzenlenen Afrin operasyonuyla başlayan Köse, "Türkiye'nin Suriye ile olan tarihsel-dinsel bağını kimse koparamayacak. Arap coğrafyasıyla olan bağımızı kimsenin koparmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

2017 yılının Ağustos ayında Yozgat İl Başkanlığına atamasının olduğunu söyleyen Köse,"O günden bu yana ilçe teşkilatlarımızı oluşturduk ve kongrelerimizi yaptık. 14 Ocak Pazar günü Cumhurbaşkanımızın katılımıyla il kongremizi gerçekleştirdik. Kongreden Cumhurbaşkanımız gayet memnun ayrıldı. Güzel bir kongre gerçekleştirdik. Kongremizi yaptık ama artık iş bundan sonra başlıyor. Önümüzde 2019 seçimleri var. İnşallah seçilmiş teşkilatımızla, belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve teşkilatımızın değerli üyeleriyle bundan sonraki süreci hep birlikte başarılı bir şekilde atlatacağız." şeklinde konuştu.

AK Parti Yozgat İl teşkilatının il başkanı ile birlikte yönetimin 30 kişiden oluştuğunu ve yönetimde 9 kadın üyenin bulunduğunu belirten Köse,"İnşallah bu arkadaşlarımızla, yönetimimizle birlikte Yozgat'ta çıtayı yukarılara çıkaracağız. Bu sayede hem Yozgat hem AK Parti hem de milletimiz kazanacak" ifadelerinde bulundu.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ise,"Çok zorlu bir sürece girdik. Önümüzde 3 tane seçim var. Bu seçimi teşkilatımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunu da hepimiz biliyoruz. Hep birlikte Türkiye'mizin aydınlık geleceği olarak, AK Parti'nin birer neferi olarak hep birlikte mücadelemizi devam ettireceğiz. İnşallah AK partimizi hep birlikte büyük bir başarıya taşıyacağız. Türkiye'nin buna her zamankinden ihtiyacı var" dedi.