15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kahramanca mücadele edenlerden biri de Yozgatlı üniversite öğrencisi Muhammet Emin Tekin oldu. Yağmur gibi yağan kurşunlara karşı yumruğunu kaldırıp duran gencin sadece sol kolunun hedef alındığı anlaşıldı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Muhammet Emin Tekin, o karanlık gece yaşandığında Çamlıca'da kaldığı yurttan gönüllü olarak izin kağıdı imzalayıp, köprüye gitti. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yürürken üzerine yağan kurşunlara aldırmayan Muhammet Emin, sol kolu havada cuntacı teröristlere karşı dimdik durdu. Darbeci hainlere meydan okuyan Muhammet Emin koluna isabet eden mermilerle yaralandı. Hastaneye kaldırılan genç, daha sonra Ankara'ya sevk edildi. Geçirdiği ameliyatların ardından taburcu olan Muhammet Emin Tekin Yozgat'ın Yerköy ilçesindeki ailesinin yanına gitti.

Darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlatan Tekin, "O gün o duruşu sergilemem gerekiyordu, yoksa onların dediği olacaktı. Bir kez daha o kurşunların karşısına çıkmaktan asla tereddüt duymam. Halk, darbeci askerlerin üzerine yürüyerek ilerlemeye çalışıyordu. Biz de orada ilerlemeye çalıştık. O sırada havada olan sol kolumdan vuruldum. Yere düştüğümü hatırlamıyorum ama sonra hiç tanımadığım insanlar yardımcı oldu. Bir araca bindirildim ve hastaneye gittik" dedi. Tekin, hastanede yaralı halde bile sağlık görevlilerine sürekli neler olup, bittiğini sorduğunu söyledi.

Haber: Tarık YILMAZ