Yozgat Belediyesi, daha temiz bir Yozgat için ilde bulunan çöp konteynerlerinin temizliğini ve dezenfaktanını gerçekleştiriyor.

Yozgat Belediyesi'nin temizlik çalışmaları hakkında da bilgiler veren Yozgat Belediyesi, Temizlik İşleri Koordinatörü Bülent Ünal, "Yozgat'ın temiz kent olarak tanınması için şehirde temizlik çalışmalarını itinayla sürdürüyoruz. Ekiplerimiz çöp toplama hizmetinin yanı sıra çöp konteynerlerinin de temizliği için büyük özen gösteriyor. Çöp konteynerlerinin temizliği ise çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile gerçekleştiriliyor" dedi.

Modern donanımı ile 3 dakika içerisinde konteyneri temizleyen çevre dostu araç, pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermediğini belirten Koordinatör Bülent Ünal, "Konteynerlerin temizliğinde doğaya zarar vermeyen mikrobiyal bakteri önleyici, ağır kir sökücü ve koku giderici kullanılıyor. Böylece konteynerlerin temizliği yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde sağlanırken görüntü kirliliği, koku, larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş oluyor" diye vurguladı.

Temizlikle ilgili her konuyu titizlikle inceleyip, en kısa sürede ve en hızlı şekilde hizmete sunmaya çalıştıklarını belirten Koordinatör Ünal, "Güçlendirdiğimiz araç filomuzla Yozgat'ın her noktasına aynı hizmeti götürüyor, vatandaşımızın yaşam kalitesini arttıracak hizmetler sunuyoruz" dedi