Konaklarda, Mukabele Programları Düzenleniyor

Yozgat Belediyesi, Ramazan ayında hanımlara yönelik sohbet ve mukabele programı düzenliyor.
Yayınlanma tarihi: 07 Haziran 2016, Salı günü, saat: 20:37

Yozgat Belediyesi tarafından Ramazan ayında münasebetiyle hanımlara yönelik düzenlenen sohbet ve mukabele programlarını, Hüzni Baba, Hayri İnal ve Zarife Nine Konağında düzenliyor.

Yozgat Belediyesi, Kültür ve Sanat Danışmanı Fadime Solmaz, Ramazan mukabelelerinin, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu ile mahallelilik bilincinin oluşmasına büyük katkılar sağladığını belirterek aynı zamanda bütün mahallelerdeki komşuları bir araya getirdiğini söyledi.

Ramazan ayının toplumsal hayattaki önemine değinen Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ise, hergün 13:30 ile 15:00 arasında konaklarda düzenlenen Ramazan Mukabelelerinde amaçlarının, hanımlara 11 ayın sultanı Ramazan ayı boyunca Kur’an-ı Kerim okuyarak, bu özel zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri, Ramazan’ın birlik, beraberlik ve huzur içerisinde, gereği gibi yaşanması ve yaşatılması sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Başkan Arslan, "Hanımlar, mukabele programımızda ayrıca ilmihal bilgilerini de güncellemiş oluyor, bu konuda ve çeşitli konular hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Bize ise bu tür güzel ve verimli faaliyetlerde bulunmaları anlamında, gerekli olan tüm katkıyı sağlamak düşüyor" dedi.

Etiketler: mukabele   ramazan   yozgat belediyesi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki