Konak Sohbetlerinde, Kalem Savaşları

Konak Sohbetlerinin bu haftaki konuğu, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Kacıroğlu oldu.
Yayınlanma tarihi: 28 Şubat 2016, Pazar günü, saat: 10:46

Bozok Üniversitesi ile Yozgat Belediyesi işbirliği ile "Konak Sohbetleri" adı altında her hafta Çarşamba günleri, Hüzni Baba Tarih, Edebiyat ve Musiki Konağı'nda gerçekleştirilen sohbetin bu haftaki konuğu Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Kacıroğlu oldu. Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse’nin de katıldığı program karşılıklı sohbet havasında gerçekleşti.

Kacıroğlu "Türk Edebiyatında Kalem Savaşları" temalı konuşmasında, Tanzimat ve Servet-i Fünun dönemi  edebi münakaşalarından, edebiyatımızda eski ve yeni tartışmalarından, özellikle  de Peyami Safa ve Nazım Hikmet  polemiği hakkında aydınlatıcı bilgiler aktardı.

Necip Fazıl Kısakürek ve Nazım Hikmet şiirleri hakkında kısa bilgiler veren Kacıroğlu, ülkemizdeki şiir ve edebiyatın geldiği konumdan bahsetti. Katılımcılara güzel bir edebiyat söyleşisi fırsatı sunan Kaçıroğlu, dinleyicilerin sorularını cevaplamasının ardından sohbet son buldu.

Etiketler: konak sohbetleri  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki