Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı

Sarıkaya ilçesinde 20 derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışı, Vali Abdulkadir Yazıcı ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün katılımıyla gerçekleşti.
Yayınlanma tarihi: 22 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 10:08

Sarıkaya ilçesinde 20 derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışı, Vali Abdulkadir Yazıcı ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün katılımıyla gerçekleşti. Tören, Sarıkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Ali Doğan’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler ve ilahiler okundu.

Bu Okulumuz Milli ve Manevi Değerlerine Sadık Öğrenciler Yetiştirecek
Vali Abdulkadir Yazıcı, kendilerinin bugün burada, Türkiye'de çok önemli okullarını kazanan, ülkemizin çok önemli mevkilerine gelen öğrencileri yetiştiren, hem din ilmini hem de fen ilmini bir arada çok güzel götüren ve ilmi en güzel şekilde yapan, ülkenin kaderinde önemli rol oynayan bir okulun açılışına şahitlik ettiklerini ifade etti. Vali Yazıcı, konuşmasına, "Bu okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz bir dönem sonra hem dürüst, çalışkan, ahlaklı ve faziletli, hem de bu ülkenin kaderinde önemli rol oynayan mevki ve makamlarda birer insan olarak karşımıza çıkacaktır. İmam Hatip öğrencisi olmanın gururunu, hazzını vakarını yüreğinizde taşıyarak, özellikle Sarıkaya’nın da eğitim öğretim kadrosunda güzel bir yer edineceğinize inanıyorum. Ben bu vesileye okulumuzun yapımında emeğinde herkese teşekkür ediyorum. Okulumuzun ilçemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum ”şeklinde devam etti.
 
Sarıkaya Son Dönemlerde Yapılan Hizmetlerle Büyük Bir İvme Kazandı
Son yıllarda Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Sarıkaya’da da çok önemli hizmetlerin ve yatırımların olduğunu vurgulayan Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, ” Bugüne kadar Sarıkaya’da birçok hizmet yaptık. Bugünde bunların en önemlilerinden biri olan İmam Hatip Lisesinin açılışı için bir araya geldik. Bu okulumuzdan inşallah son yıllarda en çok ihtiyacımız olan sağlıklı ve ahlaklı nesil yetişecektir. Bugün Türkiye’nin bu nesillere çok ihtiyacı var. Ne kadar ileri gitsek de, ülkemizi ne kadar geliştirsek de önemli olan ahlaklı nesil yetiştirmektir. İnşallah bu okulumuzda ihtiyacımız olan nesilleri yetiştirecektir ”dedi.
 
Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan yaptığı konuşmada bu okulun ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İmam Hatip okulları misyon, vizyon ve hedefleri olan okulları başında gelmektedir. Bu okullar sosyal hayata ve toplumsal hayata dinamik bir ruh kazandırmıştır. İşte bugünde bu okullardan biri olan Kız İmam Hatip Lisesinin açılışı için buradayız. Burada inşallah milli ve manevi değerlerine bağlı bu ülkenin tarihi ve kültürüyle yoğrulmuş nesiller yetişecektir ”dedi.
 
Tören, Vali Abdulkadir Yazıcı ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün açılış kurdelesini kesmesi ve sınıfların gezilerek öğrencilere sohbet edilmesi ile son buldu.

Okul bahçesinde düzenlenen törene, AK Parti Yozgat milletvekili adayı Abdulkadir Akgül, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Sarıkaya Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Dulda, kurum kuruluş müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki