Boğazlıyan İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan "Kitap Okuma" kampanyası çerçevesinde Gazipaşa İlkokulu öğrencileri, vatandaşlara kitap dağıttıar.

Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürleri Nazan Tok ve Mustafa Şeker katıldı. Öğrenciler; esnaflara, vatandaşlara ve Emniyet Müdürlüğüne ve Cumhuriyet Meydanında parkta oturan vatandaşlara kitap hediye etti. Kitap okumanın önemine dikkat çeken öğrenciler bir süre hep birlikte kitap okudu.

Okul Müdürü Duran Akdoğan, "Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 2. döneminde başlattığı 'Kitap Okuyorum' projesinde her hafta 1 ders saatini okumaya ayırıyoruz. Gazipaşa İlkokulu olarak projeyi sadece dört duvar arasında sürdürmek değil, bir farkındalık yaratmak amacıyla 'Biz Okuyoruz, Siz de Okuyun' sloganıyla, Boğazlıyan halkına ve otobüs duraklarında seyahat edecek olan insanlarımıza okumaları için birer kitap hediye etmeye karar verdik. Bize destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Bozdağ ve Şube Müdürleriniz Nazan Tok, Mustafa Şeker´e teşekkür ederiz. Bizim bu attığımız küçük adımlara daha nice adımlar eklenmesi dileklerimizi iletiyoruz." dedi

Öğrencilerin hediye ettikleri kitapları memnuniyetle alan vatandaşlar: "Gerçekten duygulandım. Boş boş oturmaktansa kitap okumak en güzel alışkanlık. Miniklerin yapmış olduğu büyük hareket bizleri mahcup etmenin yanında, en büyük eksikliğimizi de hatırlatmış oldu. Kendilerini kutluyor idarecilere de teşekkür ediyoruz " dediler.

Öğrenciler ise Kitap hediye etmenin mutluluğunu şu sözlerle dile getirdiler; "Kitap dağıtımında hiç kimse hediye ettiğimiz kitapları reddetmedi bilakis büyük hevesle aldı. Biz okuyoruz siz de okuyun mesajını ilettiğimizi düşünüyoruz" dediler.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ; "Kitap Okuma Kampanyasını okul  dışına taşımak amacıyla öğrencilerimizle birlikte yolculuk yapan, ilçemizin park ve bahçelerinde oturan hemşerilerimize kitap hediye ediyoruz böylelikle kitap okuma alışkanlığını geliştirmeyi düşünüyoruz. Gayretlerinden dolayı Gazipaşa İlkokulunu tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.