Kitap Yazan Öğrencilerden Başkana Ziyaret

Sarıkaya Hisarbey Hüseyin Demir İlkokulu 3/A sınıfı öğrencilerinin yazdıkları ve sınıf öğretmenleri Emrah Açıkgöz’ün derlediği 22 hikâyeden oluşan 'Köy Çocuklarıyız Biz' isimli öykü kitaplarını tanıtmak için Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’e ziyarette bulundular.
Yayınlanma tarihi: 17 Haziran 2016, Cuma günü, saat: 14:05

Sarıkaya Hisarbey Hüseyin Demir İlkokulu 3/A sınıfı öğrencilerinin yazdıkları ve sınıf öğretmenleri Emrah Açıkgöz’ün derlediği 22 hikâyeden oluşan ‘Köy çocuklarıyız biz’ isimli öykü kitaplarını tanıtmak için Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’e ziyarette bulundular. 

Hisarbey köyündeki okuldan 4 öğrenci, Okul Müdürü Muhammet Hasan Öztürk, sınıf öğretmeni Emrah Açıkgöz ile Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i ziyaret ederek, ''Köy Çocuklarıyız Biz'' isimli kitaplarını hediye ettiler. 

Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik ederek, eğitimin farklı aktivitelerle de desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Başkan Şimşek, "Belki bu öğrencilerimizden bir yazar, bir gazeteci veya kültür edebiyat dallarında görev alanlar çıkacaktır. Minik yazarlarımıza çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum, bizde bu konuda üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız" dedi.

Okul Müdürü Muhammet Hasan Öztürk, okullarında eğitim gören çocuklar için normal derslerin yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem gösterdiklerini ve bu sayede güzel bir çalışmaya imza attıklarını anlattı.

Sınıf öğretmeni Emrah Açıkgöz, farklı bir çalışma yapmak istediklerini belirterek, "Çocukların temiz dünyalarını tanıma, onların hayal kurma becerilerini kullanarak kendilerini ifade etmelerine fırsat vermek istedik. Öğrencilerimiz hayallerini, gözlemlerini hikâyeleştirdiler. Bizler de yardımcı olduk. Okulumuzu da yaptıran iş adamı Hüseyin Demir de bize destek oldu. Sınıfımızda bulunan 17 öğrencimizin yazdığı 22 hikâyeyi kitap haline getirdik." diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki