Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Yozgat Özel Ergin Eğitim Kurumları okuma eksikliği gidermek için her gün ders başlamadan 20 dakika öğrencilere kitap okutuyor.
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2015, Salı günü, saat: 11:37

Yozgat Özel Ergin Eğitim Kurumları toplumun önemli eksiklerinden olan kitap okumama alışkanlığını gidermek için her gün ders başlamadan 20 dakika öğrencilere kitap okutuyor.

Ergin Kolejinde başlatılan uygulama ile bir ay boyunca okunan kitaplardan en çok okuyan öğrenci kitap kurdu seçilerek sertifika ve çeşitli hediyeler veriliyor. Bu ayın birincisi seçilen öğrenciler sertifika ve hediyelerini kurum müdürü Oğuz Köker’in elinden aldı.

Ergin Eğitim Kurumları Müdürü Köker yapmış olduğu açıklamada şöyle konuştu, "Toplumumuzun en büyük eksikliği kitap okumak, yeni gelen nesillerin bu yanlışa düşmemesi gerekiyor. Kitap okumak aslında her kesimden insan için çok önemlidir, biz her sabah öğrencilerimize 20 dakika kitap okutarak, bilgi ve kelime dağarcıklarının gelişmesi, kitap okuma alışkanlığını kazanması, okuduğunu daha iyi anlayabilmesi gibi faydalarını daha da çoğaltabiliriz tabi. Kitap okuyarak öğrenciler bunların yanında sınavlarda daha da başarılı olmakta.Öğrenci hem okul hayatında hem de sosyal yaşantısında kitap okumanın faydalarını göreceklerdir.Biz bu uygulamayı önceki yıllarda da yapıyorduk şimdi ise devam ettiriyoruz. Aslında bizim burada vermiş olduğumuz sertifika, hediye bunlar tamamen öğrencinin kitap okuma alışkanlığını kazanması için birer vesile ve teşviktir. Geleceğimizi okuyan nesillere teslim edersek yarınlara daha umutla bakabiliriz.” diye konuştu.

Etiketler: özel ergin   kolej   oğuz köker  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki