Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 361’inci kısa dönem 74 er, düzenlenen törenle yemin etti.
Yayınlanma tarihi: 04 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 15:29

Yozgat Celal Atik Spor Salonunda düzenlenen yemin törenine Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subay ve astsubaylar ile yemin eden erlerin yakınları katıldı.
 
Törende askerlerin yemin etmesinden sonra bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, asker yakınlarına seslenerek, "Bu görkemli tabloyu oluşturan dosta güven düşmana korku veren sizi heyecan ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır" dedi. Daha sonra askerlere seslenen Albay Yıldırım, "Genç silah arkadaşlarım ve evlatlarım sizler biraz önce milletimiz ve bağımsızlığının sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne, baba ve kıymetli konukların huzurunda silah arkadaşlarınızla omuz omuza gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant vatan ve millet sevgisi vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün emirlere mutlak itaatin simgesi ve kahraman Türk ordusuna mensup olduğunuzun kabul belgesidir" diye konuştu.
 
Daha sonra konuşan Vali Abdulkadir Yazıcı da Yozgat'ın Anadolu'nun ortası, Türk yurdunun çatısı ve Bozok yaylası olduğunu belirterek, "Böyle manidar ve güzel bir yerde bugün kutsal bir görevin ifası için bir araya geldik. Her Türk gencinin yaptığı yapacağı kutsal askerlik görevini yapmak için organize edilen bir törende bir aradayız. Yozgat asırlardır İslam’ın bayraktarlığını yapmış olan Türk milletinin en gözde ve güzide bir yöresidir. Bu yörede baykuş sesleri ötmedi. Bu yörede Türk bayrağı zerre kadar hakir görülmedi. Vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi ve din aşkı bu yörede en yüksek mertebede tutuldu. Bu açıdan böyle güzel bir yerde askerlik görevini tamamlayacağınız için kendinizi bahtiyar hissetmenizi istirham ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Vali Yazıcı; “ Sizler Türk Silahlı Kuvvetlerinin birer ferdisiniz, Türk Milletinin güzide bir evladısınız. Bu evlatlar Türklüğü Sultan Alpaslan’la birlikte Anadolu’ya yaydı. Bu evlatlar Fatih’le, Murat’la, Kanuni’yle bütün Avrupa’ya 22 milyon kilometre kare genişliğindeki Asya, Afrika ve Avrupa topraklarına Türklüğü götürdü, Türk Bayrağını götürdü, Türkün inancını götürdü. Sizlerde bu necip ordunun, bu necip milletin birer ferdisiniz” dedi.  
 
Yemin eden erleri tebrik eden Vali Abdulkadir Yazıcı “ Burada geçecek süre içerisinde ülkenize, devletinize en iyi hizmeti sunacağınıza inanıyorum. Özellikle biraz önce kuran üzerine, bayrak üzerine, silah üzerine ve namus üzerine verdiğiniz yeminin, şerefini, izzetini, şerefini, haysiyetini, güzelliğini ve gururunu yüreğinizde taşıyacağınıza inanıyorum. Yakınları buraya gelememiş olanlarında velisinin ben olduğunu söylemek istiyorum” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından şiirler okundu. Birliğe ilk katılan asker yaş kütüğüne isim plakasını çaktıktan sonra başarılı olan askerler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Tören sonunda ise yemin eden askerler yakınlarına sarılarak hasret giderdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki