Kırmızı Mercimek Ekimi Yapıldı

Yozgat Baklagil Yayım Projesi kapsamında kırmızı mercimek deneme ekimi yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 04 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 21:19

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının koordinasyon ve desteği ile Tarla Bitkileri Araştırma Enstitüsü ve Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Yozgat Baklagil Yayım Projesi kapsamında kırmızı mercimek deneme ekimi yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü persaneli Ziraat Teknikeri Osman Akarsubaşı ile Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünde görevli Ziraat Mühendisi Musa Karaçam ve Yetiştirme Tekniği Bölüm Başkanı Dr.Muzaffer Avcı nezaretinde Tayyip Köyünde tesis edilen deneme parsellerine Kafkas, Ceren, Çiftçi ve Özbek çeşitleri anıza direkt ekim ve toprak işlemeli olarak 8 dekar alana kırmızı mercimek ekimi yapıldı.

2016 bahar döneminde ise aynı uygulama alanında ayrılan 2 parsele toprak işlemeli ve toprak işlemesiz olarak birer dekar alana meyveci 2001 çeşidi ile yazlık yeşil mercimek ekimi uygulanacağını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, “Deneme ekimleri ile bölgemize uygun ürün çeşitlerini belirliyoruz. Hasat sonunda ise hangi ürünün daha verimli olduğu ve bölgeye uygun olduğun tespit edilecek” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki