Kırılan kolu için gitti, kist çıktı

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde düşme sonucunda kolunda kırık bulunan hastanın yapılan muayenesi sonrasında gerçekleştirilen operasyonda 3 kilo 165 gram ağırlığında kist çıktı.
Yayınlanma tarihi: 30 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 15:34

Yozgat Yerköy Devlet Hastanesine kolu kırıldığı için gelen 71 yaşındaki hasta A.Ş, acil ameliyata alındı. Başarılı ameliyat sonrası hastada bulantı ve kusma olması nedeninye ultrasyon, tomografi çekilen hastada 3.165 gram yumurtalık kisti tespit edildi ve kısa sürede ameliyata alınan hastadan kitle çıkarıldı.

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mesut Özdedeoğlu tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda hastanın yumurtalığından 3.165 gram ağırlığında kitle çıkarılarak büyük başarıya imza atılmış oldu. Kitleye patolojik inceleme yapılacağı belirtildi.

Op. Dr. Mesut Özdedeoğlu yaptığı açıklamada, kolu kırılan ve ameliyata alınan hastanın bulantı, kusması üzerine, muayene ettiği hastada, ultrasyon ve tomografi sonrası 3 kg ağırlığında kitle tespit ettiklerini, kısa sürede ameliyata aldıkları hastadan kitleyi çıkardıklarını belirtti. 

Op.Dr. Özdedeoğlu; “Başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduğumuz operasyon sonucunda hastadan 3 kilo 165 gram ağırlığında bir kitle çıktı. Ortama bir bebeğin ağırlığına yakın olan kitle alınmamış olsaydı, idrar torbası ve bağırsaklara ilerde  baskı yaparak olumsuz sonuçlar çıkabilirdi “ dedi. 

Ameliyat sonrası hastanede bir müddet tedavi gören hastanın daha sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.
 
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr .İsmail Kurca, "2020’li yıllara yaklaşırken teknoloji hızla ilerliyor. Sağlıkta bütün gelişimleri takip etmek, devletin bize ayırmış olduğu bütçeyle hastanelerimize kazandırmak zorundayız. Yozgat ilimizde ilçe hastanelerimiz de dahil ameliyathane kapasitemizi geliştirmeye devam etmekteyiz. Yerköy Devlet Hastanemizde hastalarımızın sevke gerek kalmadan ameliyatlarını yapacak duruma gelmiş bulunmaktayız. Kol kırığı nedeniyle başvuruan, sonrasında kitle tespit edilen hastamızın tedavisini yapan Ortopedi Uzmanımız Dr.Murat Ekinci ve Genel Cerrahi Uzmanımız Op.Dr. Mesut Özdedeoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum." dedi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki