Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 6. Grupra şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerinden Türk Metal Kırıkkalespor ile Yozgatspor 1959'un 1-1 berabere kaldığı maçta, Kırıkkalespor taraftarlarının, Konuk ekip Yozgatspor futbolcularına, yöneticilerine ve seyircisine hakaretleri damga vurdu. 

Maç haftası öncesinde Kırıkkalespor taraftarlarının başlattığı çirkinlikler maç gününde de devam ederek, maç süresi boyunca kendisini gösterdi. Konuk takım yöneticilerine ve taraftarlarına hakaretler yağdıran Kırıkkalespor taraftarları, ilk yarı içerisinde Yozgatspor Kalecisi Aykut'un serbest vuruş kullanacağı sırasında tribünlerden sahaya yabancı maddeler atarak serbest vuruşu kullanmasını engellediler. Güvenlik güçlerinin kale arkasında tedbir almasıyla maç kaldığı yerden devam etti. 

Kırıkkalespor taraftarlarının devre arasında ve maç sonunda çıkarttığı kavga da ise 2 polis memuru  ve bir futbolcu atılan taşlardan yaralanırken, maç sonrasında ise Yozgatsporlu futbolcular saha içerisinden polis koridoruyla çıktılar.

KARŞILAŞMA ESNASINDA, KALE ARKASINDAN YOZGATSPOR 1959 FK'NIN KALECİSİ AYKUT'A YAPILAN ÇİRKİN HAREKETLER.