Artvin'in Şavşat ilçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun geçişi sırasında roketli saldırı hazırlığı fark edildiği için çatışma yaşandığı bildirildi. Kılıçdaroğlu'nun danışmanı "Konvoya iki ayrı saldırı oldu" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna roket atma hazırlığında olan bir terörist CHP liderinin korumaları tarafından vuruldu. Saldırıdan sonra Kılıçdaroğlu olay yerinden panzerle uzaklaştırıldı.Kılıçdaroğlu'nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi. Kılıçdaroğlu çatışmanın ortasında kaldı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya ilişkin konuştu."İyiyim merak etmeyin. Karayolları binasındayım" dedi. CHP lideri saldırıda yaralanan bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Artvin'in Şavşat ilçesinde CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun geçiş güzergahında çatışma çıktı.   Artvin programı kapsamında Şavşat ilçesine gelen Kılıçdaroğlu, burada  vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı. Bir süre sonra konvoyun geçiş güzergahında önlem alan güvenlik  güçlerine ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çatışma  çıktı.  Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra yoğun güvenlik önlemleri  altında Şavşat ilçesine hareket etti.  Çatışma sırasında konvoydaki araçların herhangi bir zarar görmediği,  Kılıçdaroğlu ve yanındakilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kaynak: Milliyet