AK Parti Yozgat Gençlik Kolları, Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği basın açıklamasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki göstererek, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na Ak Parti tarafından hazırlanan 'Evet' gazetesi gönderdi.

CHP Genel Başkanı olmak üzere CHP'lilere anaya değişikliğinin temelde değiştirdiği birkaç konudan bahsetmenin elzem hale geldiğini belirten AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Emin Erbek, şunları kaydetti. "Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı Cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanın ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni Cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken CHP genel müdürünün anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki gelecek yeni sistemde başbakanlık kurumu kalkmaktadır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Kemal Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği krizi çözmek için hazırlanmış bir anayasadır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kalıcı siyasi istikrar için yapılmıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hızlı ve etkili icraat için yapılmıştır. Bu sebeple Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Evet' gazetesi gönderiyoruz ve gazeteyi okuması temennisinde bulunuyoruz" dedi.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan basın açıklamasının ardından parti üyeleri 'evet' gazetesini postaya vererek CHP genel merkezine gönderdi.