Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven sosyal medya hesabı üzerinden çiftçiler günü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çiftçiler gününü kutlayan CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven "Bugün 14 Mayıs "Dünya Çiftçiler Günü" Soğuk sıcak, yağmur çamur demeden bin bir emekle üreten çiftçilerimizin günü "kutlu" olsun. Ancak kendi çiftçimizden çok AKP'nin ithalat yaptığı ülkelerin çiftçileri bayram ediyor." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven,Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
“14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü; soğuk sıcak, yağmur çamur demeden bin bir emekle üreten çiftçilerimize kutlu olsun. Ancak kendi çiftçimizden çok iktidarın ithalat yaptığı ülkelerin çiftçileri bayram ediyor. Çünkü siyasi iktidar 17 yılda tarımsal ithalata 190 milyar dolar ödedi.İthalat yapılan ülkelerin çiftçileri bayram ediyor. Bizim çiftçimiz ise borç yüküyle ve artan maliyetlerle savaşıyor.Çiftçimiz artık ağız tadıyla geçireceği bir hasat dönemi umut ediyor.”

Çiftçilerin siyasi iktidardan beklentilerini ifade eden Keven, “Yozgat ve ilçelerinde gezdiğim tüm köylerde çiftçimiz artan mazot ve gübre fiyatlarından şikayetçi. Bu ürünlerden alınan verginin sıfırlanmasını istiyorlar. Çiftçimiz siyasi iktidardan ithalat politikasına artık bir son vermesini istiyor.Sıfır gümrük vergisiyle yapılan ithalatın haksız rekabete yol açmasına artık bir son verilmesini istiyor. Gümrük Vergisi sıfırlanabiliyorsa mazottan alınan ÖTV de sınırlanabilir.”