Kermes açılışına yoğun ilgi

Yerköy Gönül Deryası Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 27 Nisan 2015, Pazartesi günü, saat: 19:00

Yerköy’de faaliyet gösteren Yerköy Gönül Deryası Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 27 Nisan 2015 – 1 Mayıs 2015 tarihleri arasında hizmet verecek olan kermes açılışına Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Tayfun Demirel, Belediye Meclis Üyesi Salih Yılmaz, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşması yapan Yerköy Gönül Deryası Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Osman Danış; Dernek Yönetici ve eşlerinin topladığı ayni yardımlardan elde edilen ürünlerin satıldığı kermeste ayrıca gönüllü ev hanımlarının yaptığı el emeği göz nuru çeyizlikler ve giyim eşyaları da satılıyor. Kermeste yine ev hanımlarının yaptığı çeşitli ev işi pastalar, börekler, gözlemeler ve birbirinden farklı yemeklerde bulunuyor. Ev hanımları Haşim Kılıç Mahallesi Hükümet caddesi No: 52’de kendi elleri ile hazırladıkları el emeği çeyiz ürünleri, hamur işi ve yemek çeşitlerini satarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağlarken, Erkekler için düzenlenen Haşim Kılıç mahallesi Kırşehir caddesi No : 24’de açtığımız kermeste ise erkekler için giysi çeşitleri, ev yemekleri, tatlı ve börek çeşitleri sergileniyor. Derneğimiz yardım amaçlı bir dernek olması sebebiyle daha çok öğrenciye yardım etmek istiyoruz. Buradaki gayemiz dünya meyvesi çocuklarımızın daha nitelikli eğitim-öğretim görmelerini sağlamaktır. Şunun bilincindeyiz ki gelecek çocuklarımıza emanet, çocuklarımız da bize, bu emanetlere en emin şekilde sahip çıkmak başlıca görevimizdir’’ diye konuştu.

Kermes Açılışını Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy Gönül Deryası Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Osman Danış ve vatandaşlar yaptı.

Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, eğitime gönül verenleri tebrik ederek, sivil toplum örgütlerinin önemli bir işlevinin bulunduğunu, bu tür etkinliklerde elde edilen gelirlerin, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılmasının ayrı bir önem arz ettiğini belirtti. 
Orhan Ekinci

Etiketler: yerköy   kermes  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki