Kent Orkestrası beğeni topladı

Yozgat’ın kültürel ve sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla kurulan ve aradan geçen zaman zarfında büyük yol alan Kent Orkestrası ilk konserinde büyük beğeni topladı.
Yayınlanma tarihi: 28 Şubat 2015, Cumartesi günü, saat: 23:59

Yozgat Belediyesi tarafından yürütülen sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde ‘Kent Orkestrası’ ilk konserini verdi. Bilal Şahin Kültür Merkezinde verilen konserde, tamamı belediye çalışanlarından oluşan ekip, ortaya koyduğu müzik stili ile alkış topladı. Hem türkü söyleyen, aynı zamanda caz da yapan ekibin bu çok sesliliğinin verdiği konser dinleyenlere ayrı bir hava kattı.

Yozgat’ın kültürel ve sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla kurulan ve aradan geçen zaman zarfında büyük yol alan Kent Orkestrası ilk konserinde büyük beğeni topladı.

Yozgat’ın kültürel etkinliklerine katkı yapmak, vatandaşların sosyal etkinliklere olan açlığını gidermek için kurulan ve kısa zamanda oldukça iyi bir yol alıp, verdikleri kısa çaplı konserlerde büyük beğeni toplayan Kent Orkestrasında yer alanların tamamının belediye personeli olması da orkestraya farklılık katıyor. Hem çalan, hem söyleyebilen ekibin aynı zamanda Belediye Bandosu’nda da yer alması Orkestranın en fazla ilgi çeken yanı olarak göze çarpıyor.

Ortaya koyduğu başarılı performansı ile dikkat çeken ve tamamı belediye çalışanlarından oluşan orkestra ekibinin Öğreticiliğini Osman Çorum, şefliğini ise Özgür Çorum yürütüyor.

Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde konser veren Kent Orkestrası Şef ve Klavyesi Özgür Çorum; “Belediye Başkanımız Kazım Arslan’ın fikir ve desteği doğrultusunda bando takımımıza paralel olarak bir kent orkestrası kurduk. Orkestramızın çoğunluğunu bando takımımızdaki arkadaşlar oluşturmaktadır. Ama gerek yaptığımız müzik tarzı, gerek enstrümanların yapısına göre partili çalışma sistemimizle, zengin enstrümanların katıldığı çok sesli müziğin yanı sıra bir de solistimiz bulunmaktadır. Bugünde orkestramız olarak ilk konserimizi verdik” dedi.

Etiketler: yozgat belediyesi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki