Keneye önlem amaçlı ilaçlama yapıldı

Yozgat Belediyesi ekipleri park ve umuma açık alanlarda keneye karşı önlem olarak gerekli ilaçlamayı yaptı. Önlem amaçlı yapılan çalışmalar piknik döneminde bir olumsuzluk yaşanmaması için yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 15 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat: 22:37

Yozgat Belediyesi Veteriner ve Temizlik işleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kene ve diğer haşerelere karşı, şehrin muhtelif alanlarında bulunan yeşil alanlarda ilaçlama çalışmaları başlattı. 

Ülkemizde son yıllarda artan ve Yozgat için risk oluşturan keneye karşı Yozgat belediyesi bir dizi önlem aldı. Geçmiş yıllarda kene ısırması sonucu çok sayıda vatandaşın hayatı kaybettiği Yozgat’ta, olası bir başka kene vakasının ve yaşanmaması için Yozgat Belediyesi hareket geçti. Yozgat Belediyesi Veteriner ve Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri Çapanoğlu Kent Park başta olmak üzere şehirdeki diğer park ve bahçelerde keneye karşı ilaçlama çalışması yaptı.

VATANDAŞLARIMIZ RAHAT ETSİN
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan, havaların ısınmaya başlaması ve kene vakalarının gündeme gelmesi nedeni ile kene ile mücadele için ilaçlama çalışması başlattıklarını söyledi. Halka açık alanlarda, parklarda kene ile mücadele çalışması gerçekleştireceklerini belirten Kılıçaslan, “Havaların ısınması ile birlikte kene olayının gündeme gelmesi tabii ki kırsal bir bölgede olmamız münasebetiyle olabilecek riskli bölgeler arasında yer aldığından dolayı Yozgat biz bugün itibari ile keneyi önleme mücadelesini başlatmış bulunuyoruz. Bu ilaçlama kenenin yanında sinek, böcek insana zarar veren haşeratlara karşı mücadeleyi Yozgat’ın genelinde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Yozgatlı vatandaşlarda kendi çabalarında keneye karşı bir dizi tedbir alarak dikkatli olmaya çalıştıklarını belediyenin ilaçlama çalışması ile kendilerini güvende hissettiklerini söylediler.

Etiketler: kene   ilaçlama  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki