Kaz Yetiştiriciliğine Destek

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığında kaz yetiştiriciliğin önemi, ıslahı, değerlendirilmesi ve pazarlanması amacıyla toplantı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 06 Mayıs 2018, Pazar günü, saat: 17:19

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik başkanlığında kaz yetiştiriciliğin önemi, ıslahı ve değerlendirilmesi, pazarlanması konusunda gerçekleştirilen kaz yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması, bölge potansiyelin ortaya konulması açısından önem arz eden ORAN Yozgat Yatırım Destek Ofisi çatısı altında bir toplantı gerçekleştirildi.

Yatırımcılar açısından karşılaşılan en büyük engellerden biri olan bürokratik engellerin giderilmesi ve en aza indirilmesi açısından Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç tarafından vurgulanan yeni nesil bürokrasiye örnek teşkil eden bu toplantıya; yatırımcılar, STK temsilcileri, girişimciler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda kaz yetiştiriciliği çok yönlü bir bakış açısıyla değerlendirilerek, yönetişimin güzel bir örneği sergilendi. Yatırımcıların bire bir karşılaştıkları idari süreçleri kurum ve kuruluşların temsilcileri ile paylaşma fırsatına sahip olduğu, sonuçların katılım sağlayan paydaşlarla değerlendirildiği ve yapılacak yatırımlara sağlanacak kamu destekleri hakkında doğrudan bilgilendirme yapıldığı yeni nesil bürokrasiye örnek olan bir ortam oluşturuldu.

Toplantıya moderatörlük yapan Bozok Üniversitesi Zootekni Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Akif BOZ, konuyla ilgili genel bir sunum yaparak, özellikle kaz yetiştiriciliğinde Yozgat’ın sahip olduğu potansiyele değinerek gelecekte merkez olacağını söyledi.

Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik, yatırımcıların için gerekli alan çalışması yapılabileceğini ve STK’ler ile iletişim kurulmasında yardımcı olacağını belirtti. TKDK İl Koordinatörü Selim Türker, Kaz yetiştiriciliğinin Yozgat’ın önemli bir konu olduğuna ve Pazar bulma sorunu olmadığını belirterek yatırımcıları destekler hakkında bilgilendirdi. ORAN Yatırım ve Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, benzer sektörleri karşılaştırarak Kaz Yetiştiriciliğinin Yozgat için önemli bir yatırım olacağını ve bunun için uygun bir ekosistem oluşturulması gerektiğine vurgu yapmış ve son olarak ORAN Yatırım ve Destek Ofisi Uzmanı Yasin Zicin, Ekonomi Bakanlığının Yatırım Teşvik imkânları hakkında yatırımcıları bilgilendirdi.

ORAN Yozgat Yatırım Destek Ofisi hizmet binası olan Miralay Şerif Bey Konağı’nda gerçekleştirilen bu toplantıda yeni nesil bürokrasiye uygun çok taraflı bir bakış açısıyla değerlendirilmeler yapılmış olup, yatırımcılara detaylı bilgi verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki