Kaytan, 'Mücadelemiz Yozgat'tır'

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili adayı Onur Kaytan, TSO Başkanı Metin Özışık’ı makamında ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 06 Ekim 2015, Salı günü, saat: 08:59

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili adayı Onur Kaytan ve beraberindeki heyet, TSO Başkanı Metin Özışık’ı makamında ziyaret etti. CHP Yozgat İl Başkanı Ali Keven, Merkez İlçe Başkanı Bayram Aslaner, Milletvekili Adayı Onur Kaytan ve parti yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyarette, TSO Başkanı Metin Özışık, siyasilere mesaj verdi.

Yozgat sanayi ve ticaretinin önemsenmediğini dile getiren Özışık, siyasilerin TSO’yu ziyaret etmeyerek, sanayiye ve ticarete verdikleri önemi ortaya koyduklarını ifade etti.

Özışık, 2009 TSO seçimlerinde Onur Kaytan’ın da içerisinde bulunduğu genç bir ekiple girdiklerinin altını çizerek, “Onur Kaytan ile beraber ekip oluşturmuştuk ve bir takım olduk. Bu süreçten Onur Kaytan bizimle yürüttüğü çalışmada kişiliği, karakteri ve özünde taviz vermeden doğru bildiği inandığı, Yozgat için memleketi için ne yapabilirim diyerek yürüdü. Şimdi de daha önce il başkanlığı yaptığı partisinde milletvekilliği adayı oldu. İnşallah 1 Kasım tarihinde TSO olarak gönülden istiyoruz. İnşallah seçilir. Buna hem bilgisi, birikimi, hizmet aşkıyla bu işi çok güzel yapabilir” dedi.

Özışık, konuşmasında şunları kaydetti: “Ticaret ve Sanayi Odasına gelmek için Yozgat sanayisin önemsemek gerekir. Önemsemiyorsanız zaten gelmiyorsunuz anlamına gelir. Ticaretimizin ve sanayisinin ne durumda olduğunu Yozgat’ta en iyi bilende benim.”

CHP Milletvekili adayı Onur Kaytan ise Yozgat’ın zor bir bölge olduğuna dikkat çekti. Kaytan, “Biz zorla mücadele etmeyi seven insanlarız. Dolayısıyla bulunduğumuz ortamda hem coğrafi açıdan hem de sanayi açısından zor bir bölge. Bu bölgede mücadeleye başladık ve sürdüreceğiz. Yine zor bir yola çıktık.

Bizim şartlarımız belli. Karşımızda bir AKP yok AKP hükümeti var. Bastırıcı unsura karşılık mücadele vermeyi sürdürüyoruz. Buradaki mücadelemizin ana hedefi Yozgat'tır. Ben Yozgat milliyetçiliğimi ve Yozgat sevdamı ön plana çıkarıyorum. 13 yıllık AKP döneminde yalan söylemleriyle kandırmış olduğu bir kamuoyu var. Çıkıyorlar 3’üncü sanayi bölgesini açtık diyorlar. Merak ediyorum, mevcut OSB’yi doldurabilmişler mi? veya onu söyleyen milletvekili arkadaşlarımız OSB’de hangi iş adamımıza uğramış, hangisinin sıkıntılarıyla uğraşmış ona bakmak lazım. Yozgat’ta ilgili göç diyoruz. Buharlaşıyoruz dedikçe yanlış bilgiler var denildi. 13 yıllık iktidarda o yanlışlıkları düzeltemediyseniz demek ki hata sizlerde. Bizim merkez Türkiye projemiz var.

Ama hangi ilde olacağı belli değil. Baktığımız zaman Türkiye’nin ortasında ve Anadolu’da olacak. Ulaşım ağı, demiryolu ağının olması limanlara yakın olması. Bu açıdan bakıldığında Yozgat bulunmuş bir nimet olarak düşünüyorum. Çünkü istihdama yönelik çalışmalar açısından göçü engelleyebilmek adına yapılan büyük bir proje. Ben burada sizlerin huzurunda merkez Türkiye projesi hayata geçtiğinde CHP iktidarında bizlerde eğer Yozgat milletvekili olursak Yozgat ayağında başlaması için destek olacağımıza söz veriyorum. İstikrar diyorlar. İstikrarın kelime anlamını bilmeden diyorlar. İstikrar sanayici ve işadamını, başını tehdit etmekse, birileri üzerinde baskıcı unsur oluşturarak eğer kendilerinin egosunu tatmin etmekse biz bu istikrarın karşısındayız” dedi.

Etiketler: onur kaytan   metin özışık   ali keven   chp   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki