Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, İlçedeki köy ve kasaba yollarında trafik, asayiş uygulaması yapan jandarma ekiplerini ziyaret etti.

Karayakup Kasabası ve Sarıkaya yol ayrımında uygulama yapan İlçe jandarma ekiplerini ziyaret eden İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler edindi.

Kaymakam Özcan, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ve Trafik Ekiplerinin müşterek yaptığı yol kontrol uygulamalarını denetlediğini ifade etti.

Alınan arama kararı doğrultusunda araç sürücülerinin ve araçtaki şahısların kimlik kontrollerinin yapılmakta olduğunu söyleyen Kaymakam Özcan, “Araçların da kontrolleri ve aramaları yapılarak her hangi bir suç unsuru ya da evrak eksikliği olduğu takdirde cezai işlemler uygulanıyor. İlçemizdeki kamu düzenini, vatandaşın canı, malı ve temel hak ve özgürlüklerini korumak için çalışan İlçe Jandarma Komutanlığında görevli mesai arkadaşlarımız görevlerini iyi bir şekilde yerine getirmektedirler. Komutanımıza ve personeline çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Allah askerimizi ve polisimizi korusun.” dedi.