Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerini ziyaret ederek birim çalışmalarını yerinde inceledi ve kursiyerler ile bir araya gelerek verilen eğitim ve yapılan eserlerle ilgilendi.

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan mesleki ve kültürel kurslardan bilgi alan Özcan, kursiyer öğrencilerle görüşüp, yürütülen çalışmaları yakından inceledi. Zaman zaman kursiyer öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Özcan'a  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Yoldaş tarafından Kurum faaliyetleri hakkında  bilgi verildi.

Müdür Yoldaş yaptığı açıklamada, "İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 2015-2016 yılı Eğitim ve Öğretim yılında başlatılan kurslar ile özellikle vatandaşlarımızı kaynaştırmak, birlik ve beraberliği sağlamak için önem verdik. Şu an 40 öğrenci sabah ve akşam olmak üzere, çini, resim, yağlı boya, rölyef sanatı ve taş bebek kursları görülmektedir. Kursiyer öğrencilerimizin yaptıkları eserler Sarıkaya'nın tanıtımı için katkı sağlayacaktır. Bu yıl birbirinden farklı kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru eserlerini yaz aylarında yapılacak fuarlarda ürünleri sergileme imkanı bulacak. Bu sene diğer ilçelerde olmayan sadece ilçemizde yapılan taş bebeklerde kaymakam beyimizin talebi ile bundan sonraki yapılacak bebekleri roma dönemine ait kıyafetlerle donatarak tanıtımda Sarıkaya'nın markası yapmayı düşünüyoruz" dedi.