Bir süre önce Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığına atanan Kadir Güntepe, örnek bir karara imza atarak pkk'ya yardım ve yataklık yapanlara, devletin ödediği sosyal yardımlaşma ve dayanışma nakdi yardım maaşlarını iptal etti.

Beytüşşebap saldırısında evi teröristler tarafından kuşatılmak istenilen ve kurşunlara hedef olan Kaymakam Kadir Güntepe yaşanan tüm bunlara rağmen teröre karşı tavrından vazgeçmedi. Bazı hdp'li milletvekilleri tarafından da açıkça hedef gösterilen Güntepe, pkk'nın suikast ve tehditlerine rağmen görevde bulunduğu ilçede yaşananlara tepkisiz kalmıyor.

İlçede vatandaşların kullandığı yolun teröristlerce trafiğe kapatılmasının ardından harekete geçen Kaymakam Güntepe, Beytüşşebap Belediyesi'ne resmi yazı gönderdi.

Söz konusu belgede, kapatılan yolun derhal trafiğe açılması konusunda ifadeler bulunurken, aksi takdirde iş makinelerine el konacağı ve yolun Kaymakamlık araçlarınca trafiğe açılacağı yönünde uyarılar yer aldı.

Sürekli olarak operasyona katılan asker ve polis ile birlikte olan, çatışmalarda riskli bölgelere gidip güvenlik kuvvetlerine destek sağlayan Kaymakam Kadir Güntepe teröristlerin açık hedefi haline geldi. 

Daha önce yaşanan bir olayda Beytüşşebap Kaymakamı Güntepe ile HDP'li Ferhat Encü arasında da sert tartışma çıkmıştı. Kaymakamı Kadir Güntepe, teröristlerin ilçede bir çok ev ve lojmana saldırdığını ifade ederek, “İyi dinleyin! Ne kadar yakarsanız yakın ne kadar yıkarsanız yıkın ne kadar sıkarsanız sıkın böldürmeyeceğiz” diyerek sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlamıştı. Kaymakam Güntepe'nin bu mesajına hdp'li Encü, ''Kaymakam  efendi! Kendi pisliğinizi bu karelerle örtemezsin" derken, Kaymakam Kadir Güntepe "Bana bak vekil bozuntusu. Allah'tan başka kimseden korkum olsaydı bunları yayınlamazdım. O bombaların hesabını vereceksiniz" diye cevap vermişti.