Kaymakam Doğan'dan Köylere Ziyaret

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, Yavuhasan, Yakacık, Derbent ve Elmalıütüğü köylerini ziyaret ederek burada yapılan çalışmaları kontrol etti ve yapılacak çalışmaları değerlendirdi.
Yayınlanma tarihi: 24 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 08:23

Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, Yavuhasan, Yakacık, Derbent ve Elmalıütüğü köylerini ziyaret ederek burada yapılan çalışmaları kontrol etti ve yapılacak çalışmaları değerlendirdi. Ziyaretlere İl Genel Meclisi Üyesi Salih Deniz'de katıldı.

İlk ziyaretini Yavuhasan Köyü’ne yapan Kaymakam Doğan burada yapılan mezarlık duvarını kontrol ederek köye alınan ancak kullanılmayan seyyar morg aracı için uygun yer belirledi. Söz konusu morg aracı mezarlık içerisinde hizmet verecek. Öte yandan önceden köy konağı olarak kullanılan ancak uzun zamandır kullanılmayan bina için de tamir kararı verildi. Kaymakamlık söz konusu binanın yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için gerekli malzeme desteğini verecek.

Kaymakam Doğan Yakacık Köyü’nde yapılan kilitli parke çalışmalarını da yerinde denetledi. Yakacık’ta yer yer çöken okul duvarının tamir edilmesine ve okul duvarının ön kısmının yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildi.

Derbent Köyü’nde yapımı süren cami inşaatını da yerinde inceleyen Kaymakam Doğan caminin acil ödemeleri için Kaymakamlıkça köye 10 bin TL ödenek tahsis ettiğini ifade etti.

Elmalıütüğü Köyü’nde ise cami ve mezarlık duvarının tamir edilmesine, ayrıca cami ve cemevi girişine sundurma yapılmasına karar verildi. Kaymakamlık söz konusu çalışmalar için köye 5 bin TL ödenek tahsis etti.

Etiketler: kadışehri  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki