Valiler kararnamesi ile Erzincan Valiliğine atanan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş için veda yemeği düzenlendi.

Arslantaş, termal tesislerde düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, 20 aydır Sorgun'da görev yaptığını söyledi. Arslantaş, bu süre içinde elinden geldiği ve imkanlar elverdiği ölçüde birçok projeye imza attığını anlattı.

Hiçbir oluşumun içinde olmadığını, sadece ve sadece devletin yasaları çerçevesinde görev yaptığını vurgulayan Arslantaş, “Arkamızda herhangi bir çıkar grubu, cemaat, tarikat vs olmadı. Sadece kendi emeğimizle devletimize ve onun yegane sahibi olan aziz milletimize hizmet etme, hizmetkarı olma gayesiyle 2000 yılında başlamıştık. 2000 yılında başlarken demiştim ki; eğer bir gün milletime efendi olmaya başlarsam benim canımı al, ben onların hizmetkarıyım dedim. Milletimizin hizmetinde devam edeceğiz” dedi.

Arslantaş, "Ben bir dağ köyünde doğdum. Babam, 1974 Kıbrıs Savaşı sırasında, annemse 1975 yılının zemheri ayında dünyaya geldiğimi söyler. Birçok zorluklar içerisinde okudum. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olarak mesleğe ilk adımımı atmış oldum. O günden bu güne kadar da devletimin emrinde çalıştım, bundan sonra da aynı çizgide çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın şehrine vali olmaktan da ayrıca gurur duyduğunu kaydeden Arslantaş, görevinin ve sorumluluklarının ağırlığını çok iyi bildiğini belirtti.

Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de kısa bir süre birlikte çalışmış olmalarına rağmen Arslantaş'ın önemli işlere imza attığını ve çok başarılı olduğunu söyledi.

Arslantaş'ın vali olarak daha da önemli projeleri hayata geçireceğinden emin olduğunu belirten Şimşek, “Sorgun olarak ilk kez bir vali çıkarıyoruz. Sevgili Kaymakamımızı, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın memleketi Erzincan'a vali olarak gönderiyoruz. Bu da bizlere büyük bir onur ve gurur veriyor”  dedi.

Konuşmalar ve yemeğin ardından Arslantaş'a çalışma arkadaşları tarafından çeşitli hediyeler verildi.