Kayalar'a işçi ve çiftçi desteği

Yozgat'tan bağımsız aday olan eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, temelini atıp, açılışında bulunduğu Sorgun ilçesindeki Şeker Fabrikası'nın 18'inci alım kampanyasına katıldı, çiftçi ve işçilerle sohbet ederken, sorunlara köklü çözümler getirebilmek için yola çıktığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 01 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 16:57

Yozgat'tan bağımsız aday olan Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Sorgun ilçesinde temelini atıp, açılışını sağladığı Şeker Fabrikası'nın 18'inci alım kampanyasında hem çalışan işçilerin hem de pancar üreticisi çiftçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Tören alanında etrafını saran işçi, çiftçi ve nakliyeci esnafıyla sohbet edip, sorunlarını dinleyen Kayalar, sorunlara köklü çözümler getirebilmek için yola çıktığını söyledi.

Sorgun ilçesinde bulunan Yozgat Şeker Fabrikası'nın Meydan Tesislerinde gerçekleştirilen törene katılan eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, sıcak ilgiyle karşılandı. Tören alanında etrafını saran işçi, pancar üreticisi çiftçi ve nakliyeci esnafıyla sohbet eden Kayalar, bugün 139 köyde 2 bin 701 çiftçinin ürettiği şeker pancarını işleyen Şeker Fabrikası'nın kurulması noktasında verdikleri mücadeleyi anlattı, ''Bugün bine yakın çalışanı bulunan fabrikası sadece çalışanlarla sınırlı tutmak yanlış olur. Burası çalışanla birlikte çiftçiye, nakliyeci esnafına, ticaretle uğraşanlara da ekonomik yönden direk veya dolaylı katkı sağlayan bir işletmedir. O gün Şeker Fabrikası'nın Yozgat'ta kurulmasını isterken, Yozgat'a sağlayacağı farklı katkıların da hesapları yapılarak, bir mücadele verilmiştir'' dedi.

Kayalar, daha sonra, törenin yapıldığı alandaki protokoldeki yerini aldı. Protokol konuşmalarında söz hakkı tanınmayan Kayalar'ı çalışan işçiler ve sendika yöneticileri yalnız bırakmadı. Birlikte yemek yeme teklifini kabul eden Kayalar, Şeker Fabrikası'nda işçilerin bulunduğu yemekhaneye geçti, işçilerle sohbet edip, sorunlarını dinledi. Kayalar, burada gelen talep doğrultusunda işçilere hitaben bir konuşma yaparak, bugüne kadar yapamayacağı hiç bir sözü vermediğini, kendisine iletilen sıkıntıların hepsinin farkında olduğunu, sorunların çözümlenmesi için köklü çözümlere ihtiyaç olduğunu anlattı. Kayalar, sorunlara köklü çözümler getirmek üzere yola çıktığını, Yozgat'tan Türkiye'ye önemli bir mesaj vermek istediklerini sözlerine ekledi.

Kayalar, fabrikadan ayrılırken bazı işçiler ve sendika yöneticileri, ''Bizler senin sayende iş ve aş sahibi olduk'' diyerek, destek sözü verdiler.
Haber - Fotoğraf: Seyfi ÇELİKKAYA

Etiketler: lütfullah kayalar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki