Kayalar'a destek artıyor

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde sanayi esnafı işsizlikten yakınıp, 'çırak bulamadıklarını, işlerin her geçen gün kötüye gittiğini' belirtip, Kayalar'a içlerini döktü.
Yayınlanma tarihi: 08 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 14:21

Yozgat'ın bağımsız adayı Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Şefaatli ilçesinde seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Kayalar, Seçim Karargahı'nın açılışı öncesinde ilçe girişindeki Küçük Sanayi Sitesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu, Termiker şirketine ait tesiste işçilerle bir araya geldi. 

Küçük Sanayi Sitesi'nde işsizlikten yakınan esnaf, işlerin her geçen gün biraz daha kötüye gittiğini, bir çok işyerinin kapalı olduğunu belirtti. Demir doğramacı Hacı Yozgat'ın işyerinde ise duygulu anlar yaşandı. İşyerinde tek başına kaynak yaparken karşısında Kayalar'ı bulan Hacı Yozgat, şaşkınlığını üzerinden attıktan sonra, duygulandı. Kayalar'ın boynuna sarılıp, konuşmaya çalışan Hacı Yozgat'ın kelimeler boğazına düğümlendi, ''Bu memleketin sizin gibi insanlara ihtiyacı var, tek başıma çalışıyorum, çırak bile bulamıyorum'' diyebildi. Kayalar, Hacı Yozgat'a sarılıp, ''Üzülme, sorunları çözmek için yola çıktık. Önce Allah'a sonra sizlere güveniyoruz, hepsinin üstesinden geleceğiz'' diye konuştu.

Şefaatli mezarlığına da uğrayıp, Şefaatli ilçesinin vefat eden Belediye Başkanlarından Hacı Bayram Karabulut'un mezarını ziyaret edip, Şefaatli eski belediye başkanlarından Fahrettin İbiş'i de rahmetle andı. Kayalar, seçim otobüsü ile ilçe merkezine giriş yaptığında esnafın ve ilçe halkının ilgisiyle karşılandı. Bazı vatandaşlar Kayalar ile tokalaşmak için hareket halindeki otobüse binmeye çalıştı. Kayalar, AK Parti seçim bürosunu da ziyaret ettikten sonra kendisinin Seçim Karargahı'nın açılışını yaptı, ardından da seçim otobüsünün üzerine çıkıp, toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı. Yeni bir siyasi oluşumun fitilini ateşlemek üzere çıktıkları yolda Yozgat insanının bir tarih yazacağını tekrarlayan Kayalar, ilçe esnafını da gezerek, sohbet etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki