Kayalar, 'Yeni yapılanmayı ateşlemek istiyoruz'

Kayalar, halkın Türkiye'de yeni oluşum isteklerinin birkaç yıldır yavaş yavaş ön plana çıktığını belirterek, "Şu aşamada artık bir patlama noktasındadır. Ama bu seçimden sonra Türkiye'de yeni bir siyasi yapılanma olacaktır." dedi.
Yayınlanma tarihi: 20 Eylül 2015, Pazar günü, saat: 11:18

Eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, 1 Kasım seçimleri öncesi Yozgat'tan bağımsız milletvekilliği adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu'na müracaatta bulundu. Kayalar, halkın Türkiye'de yeni oluşum isteklerinin birkaç yıldır yavaş yavaş ön plana çıktığını belirterek, "Şu aşamada artık bir patlama noktasındadır. Ama bu seçimden sonra Türkiye'de yeni bir siyasi yapılanma olacaktır." dedi.

Geçmiş dönemlerde Tarım Orman ve Köyişleri ve Maliye Bakanlığı görevinde bulunan eski bakanlardan Lütfullah Kayalar 1 Kasım'da Yozgat'tan bağımsız milletekili olarak şeçimlere katılmasının Yozgatlıların tabandan gelen çok büyük istek ve baskıları üzerine gerçekleştiğini açıkladı.

Lütfullah Kayalar, 7 Haziran seçimleri öncesinde de aday olması yönünde tabandan çok büyük bir baskı geldiğini söyledi. Kayalar, "Bunu tabanın baskısı olarak ifade etmek istiyorum. Yozgat'ta hangi partiye mensup olursa olsun hizmet eksikliğinden kaynaklanan, bizimde öncesinde yaptığımız hizmetlerden kaynaklı olarak aday olmam konusunda baskı geldi. 7 Haziran seçimlerinden önce Türkiye genelinde de siyaset yaptığımız için, bu seçimlerin sonucunun uzun sürmeyeceğini yaptığımız araştırmalar neticesinde öngördük. Bu nedenle aday olmadık. Ancak tabandan gelen hizmet talebini, Yozgat'ın sahiplenme talibini insanlarımızın dertlerine çare bulmamız için geri çevirmemiz mümkün değildi. Ve, bu nedenlerle siyasi partilerden değil, bağımsız aday olmaya karar verdik." dedi.

Lütfullah Kayalar, Türkiye'de halkın yeni bir siyasi oluşumu dillendirmekte ve ve beklentisinde olduğunu belirterek, "Bu güzel ilden bağımsız olarak yeni bir yola koyulmanın yanı sıra Türkiye'de her kesimde dillendirilen yeni bir yapılanmaya katkıda bulunmak ve önderlik etmektir. Sadece bir milletvekili olma peşinde değilim. Yozgatlılarla birlikte Türkiye de seçimlerden sonra Orta Anadolu'dan siyasi tıkanmışlığın önüne geçerek yeni bir yapılanma ateşlemek istiyoruz." dedi.

Kayalar sözlerini şöyle dsürdürdü, "İnsanımıza güvenerek, milletimize güvenerek yola çıktık. Halkın yeni oluşum istekleri bir kaç yıldır yavaş yavaş ön plana geldi. Şu aşamada bir patlama noktasındadır. Ama bu seçimden sonra Türkiye'de yeni bir siyasi yapılanma olacaktır. Bunu kim yapacak, nasıl yapacak ikinci sorudur. Önemli olan halkın böyle bir istek içerisinde olmasıdır. Bu istek artık, Türkiye de bugün siyasi partiler birinci, ikinci, üçüncü deniliyor. Bugün Türkiye'de ki birinci parti yeni oluşum isteyen insanların oluşturdupu seçmen bloğudur.. Böyle bir blok var Türkiye de. Benim Ankara ve Yozgat'ta yaptırdığım araştırmalar var bunlarda en saygın araştırma şirketleri. Mesela sorunun birisi şu. "Siyasette boşluk var mı?", cevap, "yüzde 64 siyasette boşluk var. cevabıdır." Ama bunlar hangi partilere oy veriyor. Hangi siyasi partiye olursa olsun. Oy verdikleri siyasi partilere oy verirken büyük bir kısımı memnun değil, mecburiyetten oy veriyor. Onun için gerçekten halka dayanan ve demokrasiyi ön plana alan ve demokrasinin vazgeçilmez temel unsuru olan "hukukun üstünlüğünü" ön plana alan yeni bir yapılanmanın ortaya çıkması lazım. Bu halk tarafından tamam, yani aslında halk buna karar verdi, çıkmasını istiyor, ama buna karşı arz henüz ortaya çıkmadı. Bizim Yozgat'tan çıktığımız yol önce Allah kısmet eder, Yozgatlılar ddesteklerse Yozgat'ın hizmetinde bulunmak bizim asli görevimiz, bu konuda benim hemşehrimin hiç birinin tereddütü yoktur. Yozgat'ı bilen, Lütfullah Kayalar'ı bilir. Türkiye'nin dört yanındaki Yozgatlıda bilir. Ama bu bizim asli görevimizle birlikte olan bir borcumuz var. Birşey olmak değil, bu çok önemli değil. Türkiye için bir şey yapmak üzere yola çıkıyoruz ve tam tabandan çıkıyoruz, çıktığımız yol bu."

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki