Kayalar, Sorgun’da esnafı gezdi

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, Sorgun ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu, 1 Kasım sonrasında gündeme gelecek olan siyasi oluşumla ilgili yöneltilen soruları yanıtlarken, halkın yüzde 64’ünün siyasi bir boşluğun olduğuna inandığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 16 Ekim 2015, Cuma günü, saat: 14:41

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Sorgun ilçesinde yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulundu. 1 Kasım sonrasında gündeme gelecek olan yeni siyasi oluşumlarla ilgili yöneltilen soruları da yanıtlayan Kayalar, halkın yüzde 64’ünün siyasi bir boşluğun olduğuna inandığını söyledi.

Kayalar, Sorgun ilçesinde yürüttüğü seçim kampanyası esnasında Volkan Acer isimli Veteriner Hekim, devlet kurumlarına halkın güveninin kalmadığını belirterek, ‘halkın; beklentilerine karşılık verebilecek, yeni bir siyasi oluşumun beklentisi içerisinde olduğunu’ belirtti. Kayalar, 1 Kasım seçimleri öncesinde siyasi bir kampanyanın yapıldığını hatırlatarak, ‘’Bu kampanyada, partilerin en büyüğü bile Vali, Kaymakam, Jandarma Komutanı, Emniyetçilerle bir kampanya yürütüyor. Dün halkın içerisindeydiler, bugün bürokratlarla birlikteler. Halktan koptular, statükoya girdiler’’ dedi. 

Bunun sonucunda Türkiye’de siyasi bir boşluğun olduğuna vurgu yapan Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, ‘’Bu siyasi boşluğu doldurabilmek için bu yola bir hissiyatla, el yordamıyla çıkmıyoruz. Araştırmalar yaptırdık, bu araştırma sonuçlarında ‘siyasi boşluk var mı?’ sorusuna halkın yüzde 64’ü ‘vardır’ diyor’’ diye konuştu. 

Kayalar, yurdun farklı bölgelerinden kendisini arayanların olduğunu da belirterek, "Bu insanlar ‘1 Kasımda oyumuzu nereye vereceğimizi bilmiyoruz, bekliyoruz’ diyorlar. Böyle bir belirsizlikten sağlıklı sonuç alabilir misiniz? Alamazsınız, alamayacaksınız. Biz buradan bağımsız olarak çıkarsak, güçlü bir şekilde çıkarsak işte o zaman bizim elimizden o siyasi boşluğu dolduracak siyasi oluşumun başında olmamızı kimse engelleyemez." ifadesini kullandı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki